Internetim kendi kendine kesiliyor

burakErb

Kilopat
Yer
Kocaeli İzmit
Daha fazla  
Stabil halde interneti kullanırken durduk yere sağ alttaki internet işaretinde ünlem oluşuyor ve internetim kesiliyor. Sorunları Gider yapıyorum ve şöyle bir hata alıyorum. Modemin fişini çekip tekrar takınca düzeliyor ama bu aralar cok olmaya başladı. Not: Modemi amcamlar ile ortak kullanıyorum ve Firmwire güncel durumda. Modemin markası ve modeli Edimax AR-7284WnA )

asd.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Mümkünse başka bir modemle dener misiniz? Ayrıca Edimax markasını ilk kez duyuyorum. Ayrıca Recep abinin dediği gibi hat durumunu ve DSL ışığını kontrol et. Hatta IS'yi ara ve bu aralar genel kesintilerin olup olmadığını sor.

Internet kesildiğinde modemin arabiriminede giremiyorum. Suan stabil ama arada kesiliyor. Baska bi modem ile deneme sansım yok malesef. DSL ısığı yanmıyordu yanlıs hatırlamıyorsam. Subeyi arıyorum kota asımı olduğu için hızınız dusmustur diyor telesekreter. Onunla bi alakası olabilirmi çünkü biz modemi 2 aile kullanıyoruz.

Kopma sorunu modem kaynaklı olabilir, hat kablolarının temas zayıflığından dolayı olabilir.
Modem ışıklarına dikkat edersen Adsl ışığı kesilirse windows kaynaklı olmadığı kanısına varabilirsin.

Bunun dışında servis sağlayıcısının santralinden kaynaklanıyor olabilir ki genellikle sorunda buradan olur.
Bazen online olarak hat değerlerini günceleyip uzaktan bir kapama işlemi, bazende arıza kaydı alınıp gerek santreldeki portlarına gerek bina dışı portlarına bakılır. Servis sağlayıcından destek al, kota aşımının bağlantı kopma sorunu ile bir alakası olamaz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı