İnternetin her yeri çocuk

Küçük çocuğun CS:GO, GTA V, Zula oynaması ne kadar mantıklı? Hepsinin yaş sınırı var ve oynamamaları gerekiyor. Mantıklı ve doğru hareket yapanlara da bir şey denmemesi lazım dediğiniz gibi.
18+ oyunların kitlesinin yarısı 18 yaşından küçük oluyor zaten. Fakat siz de illaki yaşınız yetmeyen oyun oynamışsınızdır. Hepimiz çocuktuk.

Ama biz bu ülkenin geleceğiyiz :(
Başlıktaki gibi bayağı var arkadaşlar, mesela çocukların sevdiği ortamlar YouTube, Roblox, Minecraft Zula vb. yerlerde Roblox'u bu yüzden bıraktım.

Çocuk oranını nasıl çözeceğiz?
Üniversiteye gidersen kasa bir işe yaramayacak bu yüzden 8-9K'ya 1660Ti bulunan bir laptop alabilirsin.
Çözüm basit. Çocukların sevdiği ortamlardan uzak durarak. Örneğin çocuk sesi dinlemek istemiyorsan 3-10 yaş grubuna hitap eden parka gidip de oturmazsın, değil mi? Anladın sen anladın. :D
Çözmenin yolu yok. Yapımcıların ilgilenmesi gerekiyor bu sorunlarla ve kitlenin çoğu bu çocuklar olduğu için onların da yapacağı bir şey yok.
bencede haklısın ailelerlerinde ilgilenmesi lazım ve yapımcıların
Bu arada velet dediğim her oyunda küfür eden tipler ve YouTube'nin veletlerle dolup taşması.
Kurtulamazsınız. Ya online oynamayarak ya da arkadaşlarla girerek çözebilirsiniz.
Youtube'da da yorumları okmayıp velet videoları izlemezsiniz.
Roblox'u da bırakırsınız.
Modemi de kapattınız mı güvendesiniz👍
Ama veletlerin sıkıntısı aile düşünün yani küfür edip duruyorlar çok ağır küfürler ediyorlar soğutuyorlar
Ailelerinin bir terbiye vermesilazım kırbacı çıkarsınlar :D.
Bunları atlatmanın tek yolu (CS'de) kendini sıkıp yüksek ranklara çıkmak. Mesela Silver 4'ken her maç Rus kolsuz ve beyinsiz veletler geliyordu ama Nova3'e çıktım ve hiç velet denk gelmiyor nerdeyse :)
Mesela LoL'de sürüsüne bereket var. :)
Oynayacaksan büyüklerin zevkini bozmayacaksın. Herkes oynamıştır fakat herkes zevki bozmamıştır.
En az 3 çocuk diyenleri yok etmek gerek önce. 🤪 Kısa vadede olumlu bir tablo göremiyorum.

Ama biz ülkenin geleceğiyiz :(

Benim internetimde nedense bu tarz sorunlar yaşamıyorum. Bilinçli bir internet kullanıcısı, aradığınızı bilen biriyseniz problem yaşamazsınız.

Youtube'de çok fazla "velet" bulunmakta.
Youtube'deki "velet" oranını, 10 yaş altı bireyler için uygulamayı yasaklayarak çözebilirler. Fakat bu kesinlikle kolay olmayacaktır, ve Youtube buna karşı çıkacaktır; sebebini siz biliyorsunuz. Mesela her bireyin tek hesabı olsa ve kimlik numarası ile giriş yapsa ya da buna benzer bir sistem getirseler belki olayı bir çözüme kavuşturabilirler.

bkz:

Screenshot_20200606-010834_YouTube.jpg

Screenshot_20200606-010841_YouTube.jpg

Screenshot_20200606-010851_YouTube.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı