İnternette anlık kopmalar oluyor

Kocoro

Hectopat
Herkese iyi forumlar...

İnternetimin indirme, yükleme ve ping değerleri normal görünse de ortalama 5 saniyelik kopmalar meydana geliyor. Bu kimi zaman birkaç dakikayı da bulabiliyor fakat genel olarak anlık 5-10 saniyelik kopmalar oluyor. Genelde 15 dakikada bir olsa da bazen daha sık bazen de daha az sıklıkla meydana geliyor. Bugün teknik ekip gelip baktığında herhangi bir problem görmediklerini söyledi.

Farkli bir modem ile denedim sorun çözülmedi. Kablolar yeni sayılır ve herhangi bir hasar görmedim. Anlık kopmalar olduğu için Wi-Fi bağlantısında da bu problem olup olmadığını test edemiyorum.
Kablodaki jacklarda veya bilgisayarda problem olabilir mi? Bilgisayarda bir problem olabileceğinden şüphelenmeye başladım.
Teknik ekibin pek yardımı dokunmadı. Problemin nerede olduğunu nasıl anlayabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Deneme yanılma yönteminden başka çareniz yok gibi şu anlık, kablolar olabilir, modem olabilir, iç tesisat olabilir, vericiden kaynaklı olabilir, bu sorunu ben yaşadım 3 ay önce, DSL kablosunda çıktı sorun, yeni DSL kablosu alınca düzeldi.

Bilgisayarda ve telefonda eş zamanlı görüntülü aramalar yapacağım. Bilgisayarda kopma olduğu sırada telefondaki aramayı kontrol edeceğim. Eğer aynı kopmayı telefonda da yaşarsam sorunun bilgisayarda veya kabloda olmadığını anlamış olacağım. Eğer aynı zamanda telefonda kopma yaşanmıyorsa sorun modemden bilgisayarın kasasına gelen kabloda veya bilgisayarda olabilir. En azından böyle bir deneme yanılma yöntemi yapabilirim. Yorumlarınız için teşekkürler...
Bilgisayarda ve telefonda eş zamanlı görüntülü aramalar yapacağım. Bilgisayarda kopma olduğu sırada telefondaki aramayı kontrol edeceğim. Eğer aynı kopmayı telefonda da yaşarsam sorunun bilgisayarda veya kabloda olmadığını anlamış olacağım. Eğer aynı zamanda telefonda kopma yaşanmıyorsa sorun modemden bilgisayarın kasasına gelen kabloda veya bilgisayarda olabilir. En azından böyle bir deneme yanılma yöntemi yapabilirim. Yorumlarınız için teşekkürler...
Burada bahsettiğim gibi denedim ve Wi-Fi bağlantısı da kesiliyor. Demek oluyor ki internetin kendisi problemli.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı