İnternette dolanırken mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

DarkBlade990

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8 GB DDR4 2667MHz
SSD veya HDD modeli
Netac 512GB SSD
Ekran kartı
Intel UHD Graphics 620
İşlemci
Intel I5-10210U
Bilgisayarı ilk aldığımda herhangi bir sorun yoktu daha sonra kendi kendine çökmeye başladı. Mesela YouTube'dan bir video izliyorum ve aniden ses takılıp mavi ekran veriyor. Ya da oyun oynarken veya internette dolaşırken de oluyor. RAM'de sorun olabilir diye Memtest86 ile test ettim ama hiç hata çıkmadı. CrystalDiskInfo'dan da SSD sağlığına baktım iyi diyor. Sorun ne olduğunu anlamış değilim. Minidump dosyaları bunlar;011922-14578-01.zip

Son düzenleyen: Moderatör:
Tecrübeli olanlar varsa rica ediyorum ilgilensinler. Sürekli çöküyor bilgisayar.011922-14578-01.zip
HD tune ile disk veya disklerinin, "Health, Info" kısımlarını paylaşır mısın?
"Quick Scan" kapalı olmak üzere, -varsa- sadece HDD için bad sector taraması yapar mısın?

(C7) Interface CRC Error Count
Sorun buradan kaynaklı. Masaüstü sistemlerde SATA kablosu değiştirince genelde düzeliyor. Laptopta ne yapılabilir bilmiyorum, başıma hiç gelmedi. Ya SSD kaynaklı, ya da anakart kaynaklı olabilir.

Edit: SSD'nin tam oturmamış olmasından, işlemci değişimiyle, anakart değişimiyle düzeldiği söyleniyor. En azından SSD'yi yerinden çıkarıp yeniden takabilirsin, yuvaya düzgün oturduğundan emin olarak. AHCI/IDE modunu BIOS'tan AHCI ise IDE'ye çevirerek, gözle görülür bir performans kaybı uğruna bu hataları çözebiliyormuşuz.
Hepsini alıntıladım, yine de yanlış yönlendirmek istemem.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı