İnternette ingilizce iletişim kurabilecek seviyeye ne kadar sürede gelinir?

515538

Picopat
Yabancı forumlarda falan ingilizce iletişim kurmam gerekebilir ama benim ingilizcem sıfır. 1-2 ay içinde iletişim kuracak seviyeye gelebilir miyim?

Planım şu;

1-2 ay içinde doğru cümle kurmayı çözersem, Google Translate'dan da destek alarak bu işi kıvırırım heralde. Elimin altında Google Translate olacağı için bilmediğim kelimeler de sıkıntı yaratmaz. Chicken translate, tea january gibi rezaletler yaşanmasın diye İngilizce - İngilizce sözlüklerden yan anlamlarına da bakarım.

İngilizceyi doğru düzgün öğrenmeye çalışacağım zaten ama iyi bir seviyeye getirene kadar bu şekilde idare edebilir miyim onu merak ettim. Yoksa ben de farkındayım sürekli bu şekilde idare etmeye çalışmanın daha zorlayıcı olacağını?

Ben ilk başta İngilizce'yi full oyunlardan öğrenmiştim ve baya da öğrendim yani orda öğrendiğim ingilizce sayesinde konuşabiliyorum okulda da evde de.. Google Translate neden bilmem ama benim yazdığım bazı şeyleri yanlış gösteriyor ondan güvenmiyorum çeviriye ama oyunlardan öğrenmem bile uzun sürmüştü, bu yüzden yabancı ana dili ingilizce olan arkadaşlar edindim onlar sayesinde de baya geliştim sende öyle yapabilirsin ^^
Yine de 6 ay ile 1 seneni alabilir.
Bende doğru düzgün 1 senede öğrenmiştim rahat 11 ay - 1 yıl sürer.

Ben ilk başta İngilizce'yi full oyunlardan öğrenmiştim ve baya da öğrendim yani orda öğrendiğim ingilizce sayesinde konuşabiliyorum okulda da evde de.. Google Translate neden bilmem ama benim yazdığım bazı şeyleri yanlış gösteriyor ondan güvenmiyorum çeviriye ama oyunlardan öğrenmem bile uzun sürmüştü, bu yüzden yabancı ana dili ingilizce olan arkadaşlar edindim onlar sayesinde de baya geliştim sende öyle yapabilirsin ^^

Bende doğru düzgün 1 senede öğrenmiştim rahat 11 ay - 1 yıl sürer.

Ben konuşmaktan değil yazışmaktan bahsetmiştim. Yani ingilizce yazışmam gerekebilir. Cümle kurmayı çözmek 1 ayda halledilir, bilmediğim kelimeleri de Translate yardımıyla vs. hallederim diye tahmin ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı