İnternette küfür ettiğim için bana dava açılacak

samet yigit12

Femtopat
Daha fazla  
Geçenlerde bir post gordum ve yorumuna arkadaşımı etıketlemeyı unutarak yazdıgım bır cumle vardı hakaret olarak. Kötü bir şey yazdım. Sayfanın sahıbı bana tazmınat davası falan acacagını, 3K cuzı bır para odeyecegımı dedı. Dogru mudur ve 17 yaşındayım, sıkıntı olur mu?

Sosyal medya hakaret tazminat davası:
Son olarak şunu da belirtelim; hakaret içeren bir fiille karşılaşan kişinin ceza davası yoluyla failin cezalandırılmasını sağlama hakkı bulunması yanında hukuk davası açmak suretiyle tazminat talep etme hakkı da bulunmaktadır. Bu nedenle hakarete maruz kalan kimse, ceza davasından bağımsız olarak tazminat davası açabilir ya da isterse ceza davasını takiben de bu talebini dile getirebilir.

Şimdi mahkemeye veriyorum hakaret ettiğin için.

Hesabı kapatsan da, isim değiştirsen bile Instagram üzerinde her şey kayıtlı, yorumu silsen bile.

18 yaşından da küçüksün. Ne gelir bilmiyorum ama 2000-3000 TL civarı bir ceza gelecek sana.

Yazdıkları bunlar.

Ve ben yazar yazmaz almıs SS'i, ben yanlıs yazdıgımı fark edip sildim duzeltmek için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bekleyip görürsün.
Ben bugüne kadar gerçekten o şekilde ceza alanı görmedim. Ama söylenti olarak çok duydum bu muhabbeti. Bence çocukları korkutmak için söylenen bir şey. Davalar uzun, yorucu ve sıkıcı oluyor. Uğraşmaya değmez o yüzden.

18 yaşın altında olmak cezadan kurtarmaz. Size dava açabilir.

Bir cacık olmaz o işten. Dava edecek adam davasını eder, tehdit etmekle çok uğraşmaz. Yorumu silersen de bir halt olmaz, kayıt altına alsa bile yetersiz delil denir en fazla. Instagram tüm verileri vermiyor Türkiye'ye, adamdan saymıyor daha çok. Öyle olsa Whatsapp'tan edilen her küfürden ceza verilirdi.

Bizden de bir ban yediniz. Hayırlı olsun.
Niye ban yemiş onu da açıklar mısın? Burada bir küfür etmemiş.

Son düzenleme:
Geçenlerde bir post gordum ve yorumuna arkadaşımı etıketlemeyı unutarak yazdıgım bır cumle vardı hakaret olarak. Kötü bir şey yazdım. sayfanın sahıbı bana tazmınat davası falan acıcaıgını, 3K cuzı bır para odeyecegımı dedı. Dogru mudur ve 17 yaşındayım sıkıntı olur mu?

Sosyal medya hakaret tazmiant davası:
Son olarak şunu da belirtelim; hakaret içeren bir fiille karşılaşan kişinin ceza davası yoluyla failin cezalandırılmasını sağlama hakkı bulunması yanında hukuk davası açmak suretiyle tazminat talep etme hakkı da bulunmaktadır. Bu nedenle hakarete maruz kalan kimse, ceza davasından bağımsız olarak tazminat davası açabilir ya da isterse ceza davasını takiben de bu talebini dile getirebilir.

Şimdi mahkemeye veriyorum hakaret ettiğin için.

Hesabı kapatsan da isim değiştirsen bile Instagram üzerinde her şey kayıtlı, yorumu silsen bile.

18 yaşından da küçüksün. ne gelir bilmiyorum ama 2000-3000 TL civarı bir ceza gelecek sana.

Yazdıkları bunlar.

Ve ben yazar yazmaz almıs SS'i ben yanıs yazdıgımı fark edip sildim duzeltmek için.
Ne den küfür ediyorsunuz ki. Onu anlamadım.

Bekleyip görürsün. Ben bugüne kadar gerçekten o şekilde ceza alanı görmedim. Ama söylenti olarak çok duydum bu muhabbeti. Bence çocukları korkutmak için söylenen bir şey. Davalar uzun, yorucu ve sıkıcı oluyor. Uğraşmaya değmez o yüzden.
Özellikle hastalık döneminde dava işleri gerçekten çok uzun sürüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı