Çözüldü İnternetten alınan ürün nasıl garantiye yollanır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nickyneo

Hectopat
Merhaba, internetten aldığımız ürünü garantiye yollayacağız diyelim. Garanti belgesinde garantinin başlangıç tarihi yazmıyor. Garanti hani ürün alındığı an başlıyor ya, bunlar nereden bilecek benim ürünü ne zaman aldığımı? Faturayı falan mı yollacağım? Bir de seri numarasından garanti sorguluyorlar, ürünü almadan birinin bunu kaydetmesi falan mı lazım anlamadım. Nerden biliyor yine benim ne zaman aldığımı? İnşallah dediğimi anlamışsınızdır. Yardımcı olursanız çok makbule geçer.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Firmaya kaşeli olan garanti belgesi ile gönderebilirsiniz. Firma kabul etmezse, Tüketici Hakları Hakem Heyeti'ne başvurun.
Bazı firmalar seri numarası ile tanımlıyor. Fatura yeterli olacaktır. Fatura tarihinden itibaren başlar. Dediğim gibi bazı yerlerde otomatik olarak da tanımlanabilir. Aldığınız satıcıya sorabilirsiniz.

Bazı firmalar seri numarası ile tanımlıyor. Fatura yeterli olacaktır. Fatura tarihinden itibaren başlar. Dediğim gibi bazı yerlerde otomatik olarak da tanımlanabilir. Aldığınız satıcıya sorabilirsiniz.

A101 de satılan Xiaomi Bluetooth kulaklıklardan aldık. 1 ay sonra bir taraf bozuldu. 2 yıl garantili sözde. Bu garanti için birkaç firma vardı onları aradık. Onlar seri numarası istediler. Biz de seri numarasını verdiğimiz zaman bizde bu seri numarası kayıtlı değil dediler aldığınız yer ile görüşün biz de A101'e gittik oraya söyledik onlar da kaşe falan bastı başka yapacak bir şey yok dediler. Xiaomi sitesinde ürünün orjinalliğini seri nodan sorgulama yaptığım zaman yanlış kontrol edin falan diyor ama tüm orjinallik belirtileri var garip yani anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Firmaya kaşeli olan garanti belgesi ile gönderebilirsiniz. Firma kabul etmezse, Tüketici Hakları Hakem Heyeti'ne başvurun.

Çözüm

Geri
Yukarı