İnternetten Bileşen Almak Güvenli mi?

Ali Altayy

Decapat
Yeni toplayacağım bilgisayara parçaları internetten almak güvenilir mi? Örneğin;
RTX 2070 Gaming Z incehesap.com'da 4800 TL. Aynı ekran kartı Vatan'da 5200 TL veya ürünü aldık bir süre sonra arıza çıkardı. Bu gibi durumlarda ne yapmamız gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni toplayacağım bilgisayara parçaları internetten almak güvenilir mi? Örneğin;
RTX 2070 Gaming Z incehesap.com'da 4800 TL. Aynı ekran kartı Vatan'da 5200 TL veya ürünü aldık bir süre sonra arıza çıkardı. Bu gibi durumlarda ne yapmamız gerekiyor?
İnternetten ürün satın almak günümüzde mağazadan almaktan daha güvenilir neredeyse. Bilindik ve güvenilir mağazalardan alışveriş yaparak, ürün yorumlarını okuyarak istediğiniz ürünü gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Herhangi bir sıkıntıda ürünlerin minimum 1-2 yıl garantileri de mevcut. Aldığınız site ile iletişime geçerek garanti işlerini de halledebilirsiniz.

İnternet daha güvenli hatta. Öncelikle tüketici haklarından birisi, aldığınız ürünü koşulsuz şartsız 14 gün içerisinde iade edebiliyorsunuz. Sebep vs belirtmenize dahi gerek yok. İnternete gelirsek, çoğu site zaten güvenilirdir zaten de ufak bir araştırmayla müşteri deneyimlerini görebilir ona göre alışverişinizi yapabilirsiniz. Bu arada incehesap güvenilir bir sitedir.

Alacağınız yere göre değişir. Satışı ve beğenisi yüksek olan yerlerden almaya çalışın. Alacağınız siteyi araştırın güvenilir mi değil mi diye. Bir kaç öneri verecek olursam İtopya, İncehesap, Sinerji gibi yerlerden alın.

Vatandan gidip onu alırsın bir kazığı yersin sonra arızalı çıkar bir daha kazık yersin oturursun. Forumda o kadar bu firmadan alışveriş yapmayın diyen var ki hiç okumuyorsunuz hala vatan diyorsunuz.

Vatandan gidip onu alırsın bir kazığı yersin sonra arızalı çıkar bir daha kazık yersin oturursun. Forumda o kadar bu firmadan alışveriş yapmayın diyen var ki hiç okumuyorsunuz hala vatan diyorsunuz.
Vatan kazık bir firma değildir. Senelerdir bu sektörün içinde olan ve benim de birçok parçamı yıllardır oradan aldığım bir firmadır. Sadece direkt döviz kuru üzerinden satış yaptığından fiyatlar pahalı oluyor, ancak KDV indirimi yaptığı zaman piyasanın en ucuz ürünlerini de Vatan satıyor.

Daha önceki sistemi vatandan toplamıştım hiç sıkıntıyla karşılaşmadım. Daha önce aldığımız hiçbir üründe de sıkıntı çıkmadı sanırım bana denk gelmedi.
İnternet daha güvenli hatta. Öncelikle tüketici haklarından birisi, aldığınız ürünü koşulsuz şartsız 14 gün içerisinde iade edebiliyorsunuz. Sebep vs belirtmenize dahi gerek yok. İnternete gelirsek, çoğu site zaten güvenilirdir zaten de ufak bir araştırmayla müşteri deneyimlerini görebilir ona göre alışverişinizi yapabilirsiniz. Bu arada incehesap güvenilir bir sitedir.
Emin olamadım ya kullanılmış ürün yollarlarsa veya arızalı ürün çıkarsa diye.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı