İnternetten film izlemek yasal mı?

İnternet'ten film izlemek yasal değil, ama sanki yasalmış gibi bir çok site faaliyette, bildiğim bir çok korsan film izleme sitesi var, hatta bir tanesi var ki en iyi yayını yapan bu(görüntü kalitesi bakımından)site, Game of Thrones'un 5. Sezonu ABD'de bile yayınlanmamışken bu sitede(korsan olarak)yayınladılar, Türkiye'de bu tür işler neredeyse serbest, fazla mücadele edilmiyor, korsan film izlemenin yanlış olduğunu biliyorum ama ben çok izledim, eğer elinden geliyorsa korsan film izlememelisin, yani satın alacak gücün var ise parayla almak daha iyi, ve birde bu tür işler kul hakkına girebilir, yani günah olabilir bunları bilerek izle, ve son olarak satın alınacaksa BluRay olarak alınmalı daha kaliteli oluyor.

Yasal değil.

Ama yukarıda denildiği gibi bu yollardan film izlemeyi deneylerinde ceza aldığını görmedim.

Birde İsmail'in dediği gibi bazı eski filmler artık yayınlanmıyor. Mecburen İnternet'ten izlemek zorunda kalıyoruz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı