İnternetten nasıl para kazanılır?

Knight Online eski bir oyun hocam çok eski hem de ancak piyasası hala canlı.

Genie ise gerçek para verip otomatik grind(yaratık öldürerek oyun içi para çıkarmak) yapmak demektir.

10.000.000 oyun içi para şu an 8.7 TL bir sunucuda (vergisiyle 8-8.2TL)

Saatlik ortalama 5 ay uğraşılmış bir hesap ile 6-7m kasabiliyorsun. Eskiden 2-3 tane laptop ile farklı hesaplar ile aylık 4.500 5.000 TL ile işe gitmiyordum ^^.

(Hocam oyunlarla alakan yoksa bulaşmamanı öneririm, daha doğrusu oyunlarla para kazanma yollarınla alakan yoksa bulaşma derim.)

1. Bildiğin bir konu üzerine serbest çalış(freelancer)
  2. YouTube kanalı açabilirsin(uzun bir süreç ama kendine özgü bir kanal açarsan tutar)
  3. Twitch yayını yapabilirsin sadece oyun üzerine ya da sohbet için.
  4. Bazı anket siteleri var onları yaparsan bir miktar para kazanabiliyorsun zaten her gün yapsan anca ay sonuna 50 TL olur.
  5. Site ya da blog açabilirsin(bu da uzun bir süreç ister ama yine sana bir kar sağlar reklam almaya başlayınca)
  6. Birden fazla Epic Games hesabı açıp oyun biriktirebilirsin bedava olanlardan onları satıyorlar(gördüm ama hiç yapmadım)

Bu yukarıdakiler için ayrıca paraya ihtiyacın yok paran olmadan da yaparsın internetin ve iyi kötü bir cihazın olsun yeter(PC, tablet, telefon vs.)

1. Al sat yapabilirsin(eğer tamir yeteneğin varsa iyi para kazanırsın)
  2. Her şeyin fiyatı artıyor stokçuluk yapabilirsin( bana çoğu zaman etik gelmiyor)
  3. Format atmayı biliyorsan Letgo vb. yerlerde ilan açabilirsen format atarak para kazanabilirsin. Genelde her mahallede bilgisayarcı olmuyor ve az da olsa format atmayı bilmeyen bir kesim var.

Bu yukarıdakiler elinde bir miktar para istiyor. Ayrıca bol bol sabır mesela bir kasa topladın ikinci el onu satmak istiyorsun ne zaman satılır ne fiyata satılır belli olmaz kar etmen muhtemel ama zarar da edebilirsin ya da hiçbir şey kazanamayabilirsin. Kısacası para kazanmak ister internetten olsun ister gidip bir yerde çalış kendini geliştirme istiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı