İnternetten para kazanabilir miyim?

B

Ben bilgisayardan üstün şekilde anladığımdan arızalı alıp onarıp satıyorum 1 tane sertifikam var bilgisayar tamiri ile ilgili bana aylık 200 150 küsur kazandırıyor her gün yapmıyorum ama boş vakitlerimde kendini geliştirmek derken de mesela sertifika kurslarına katılabilirsin onlar ilerde mesleğinde çok işe yarar. Örneğin 1 milyon istihdam var yazılım kursu veriyorlar ücretsiz oradan öğrenip Udemy'de ders anlatarak idareli şekilde para kazanabilirsin ama tabii bu aylık 1000 2000 TL olmaz en fazla 500 olur :D tabii konuay göre değişiklik gösterebilir fiyatı ama bence dersine çalışıp okulu bitirmen daha iyi boş olan şeylere kafanı yormaman ilerde iyi ki dersime çalışmışım anlamına gelir :D

Çok iyi bir iş bende bilgisayarı çok severim bileşenler hakkında ucundan bilgilerim vardır hangi kurslara katılabilirim?, okulu en iyi şekilde çalışıp bitirmem ilk hedefim hocam

Son düzenleme:
Saçma gelebilir ama oyunlarda insanlara oyun içi eşya satarak çok çok büyük paralar elde eden insanlar var. Mesela 2B2T adındaki Minecraft anarşi sunucusunda oyun içi eşyalar satan çok fazla insan var ama türklere yönelik alım satım yapan kişi sayısı çok az. Sunucu zenginleri yabancılara paypal ile ortalama 1 eşya paketini 7TL karşılığında satabiliyorlar. ve çoğu satıcının elinde neredeyse 2-3 bin stok var. Eğer Türk oyunculara satmaya kalkarsan ininal ile satabilirsin ve hem oradan paranı dahi çekebilirsin. Ama diyorsan ki çok fazla kazanmak istiyorum gidip bazı yollar ile paypal hesabı açabilirsin ve yabancılara da hızlı bir şekilde satarak hem internette alış-veriş için paypalda belli bir paran olur hem istediğin zaman ininal aracılığı ile türklere sattığın eşyaların parasını cebine atabilirsin. Türk çoğu kişinin paypal hesabı olmadığından dolayı alım satımda çok zorluk çekiyorlar onlara 7 TL olarak satacağın paketi ininal ile 8-9TL karşılında dahi satman mümkün çünkü çok fazla Türk satıcı yok ve sunucuda bu aralar Türk oyuncu sayısı gittikçe artmaya başladı.

Kazanmak biraz zor olsada yinede kazanabilirsiniz. Mesela link kısaltma siteleri var ama link kısaltıp arkadaşlarınıza atarsanız para kazanamazsınız. Diyelim 1.000 abonesi olan bir youtubersınız ve en basitinden minecraft videosu çektiniz. Herobrine (nasıl yazıldığını bilmiyorum:D) videosu ve modu ve haritayı indirmek için altta o kısaltma var video dan ortalama 500 kişi tıkladı ve reklamı geçti 5 TL kazanıyorsunuz.

Çok iyi bir iş bende bilgisayarı çok severim bileşenler hakkında ucundan bilgilerim vardır hangi kurslara katılabilirim?, okulu en iyi şekilde çalışıp bitirmem ilk hedefim hocam
okulunuzdaki bilişim öğretmenleriyle konuşun onlar size hesap açıyor
okulunuzdaki bilişim öğretmenleriyle konuşun onlar size hesap açıyor
tabi her öğretmende cisco yok bazılarında

Okulunuzdaki bilişim öğretmenleriyle konuşun onlar size hesap açıyor.

Tabii her öğretmende cisco yok bazılarında.

Hocam bizim öyle bir bilisimcimiz yok zaten okullarda kapalı son senem okulda zaten bilişim hocasınında öyle takcagini düşünmüyorum

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı