İnternetten para kazanabilir miyim?

Merhabalar 14 yaşındayım internetten para kazanabilir miyim? Kendime yatırım yapmak istiyorum önerilerinize açığım, para biriktirmek istiyorum.

Sana mesaj yazmak için cezamın bitmesini bekledim acıkcası.
Grafik logo tasarımı yapabilirsin bildiğim bir site vardı 5 6 dolar kazanabilirsin 24 saatte biter gibi şeyler vaad ederek daha fazla kazanabilirsin tabii bunu Instagram'da fotoğraf atarsın alacaklar tasarımların bakar beğenir ve özel yaptırırlar.
Onun dışında video montajı yapabilirsin bunun için bir site daha biliyordum ama unuttum isteyen veriyor videoyu şuraya bunu koy falan diyor karşılığı da videoya göre değişiyor yaşın ileri olsa 18 yaş üstü piyasadan ucuz bilgisayar parçası topla sat derdim ama bunları da ilerletirsen gayet iyi kar elde edebilirsin.

Sana mesaj yazmak için cezamın bitmesini bekledim acıkcası.
Grafik logo tasarımı yapabilirsin bildiğim bir site vardı 5 6 dolar kazanabilirsin 24 saatte biter gibi şeyler vaad ederek daha fazla kazanabilirsin tabii bunu Instagram'da fotoğraf atarsın alacaklar tasarımların bakar beğenir ve özel yaptırırlar.
Onun dışında video montajı yapabilirsin bunun için bir site daha biliyordum ama unuttum isteyen veriyor videoyu şuraya bunu koy falan diyor karşılığı da videoya göre değişiyor yaşın ileri olsa 18 yaş üstü piyasadan ucuz bilgisayar parçası topla sat derdim ama bunları da ilerletirsen gayet iyi kar elde edebilirsin.

Siteyi atabilir misin rica etsem.

Siteyi atabilir misin rica etsem.

Hatırlamıyorum YouTube'da bir YouTuber grafik tasarımından para kazanma adı altında atmıştı bir bakayım bulursam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu birincisi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu da diğer site.

Sosyal medyanın en yaygın olduğu şu dönemlerde Instagram veya Youtube gibi sitelerde başarı elde etmeyi denemek iyi olabilir. Youtube'da animasyonlar yapabilirsin veya da oyun oynayabilirsin. Instagram'da okuduğun kitaplar hakkında yazılar paylaşıp ünlenebilirsin. Zaten ortalama bir başarıya sahipsen bir yıl içinde yavaş yavaş sponsorluk teklifleri almaya başlarsın. Asıl tavsiyem bu hareketleri ailenden gizli yapmaman ve en az bir ebeveyninin ne yapmaya çalıştığından haberinin olması.

Rx
Sosyal medyanın en yaygın olduğu şu dönemlerde Instagram veya Youtube gibi sitelerde başarı elde etmeyi denemek iyi olabilir. Youtube'da animasyonlar yapabilirsin veya da oyun oynayabilirsin. Instagram'da okuduğun kitaplar hakkında yazılar paylaşıp ünlenebilirsin. Zaten ortalama bir başarıya sahipsen bir yıl içinde yavaş yavaş sponsorluk teklifleri almaya başlarsın. Asıl tavsiyem bu hareketleri ailenden gizli yapmaman ve en az bir ebeveyninin ne yapmaya çalıştığından haberinin olması.
Aileme de danisiyorum, YouTube gibi bir platformda başarili olmak zor tanınmak lazım.

Fiverr, Bionluk gibi Freelancer sitelerini kullanıp ayda 500-600 TL kazanabilirsiniz.
Şöyle, siz iş ilanı veriyorsunuz. Mesela;
Birisi şirketi için bir logo yaptırmak istiyor, bu sitelerden birine giriyor ve logo tasarımı ile ilgili ilanlara bakıyor. Hoşuna giden bir ilan görüyor. Mesaj atıyor, fiyatta anlaşıyorsunuz, belirlediğiniz süre içerisinde logo tasarımını yapıp atıyorsunuz. Parayı yolluyor, tabii ki parayı yollama işi falan site güvencesi ile oluyor.
İlanınızı yaparken "Profesyonel Logo Tasarımı" gibi başlıklar seçersiniz, kaç iş gününde teslim edeceğinizi, kaç adet revizyon olacağını belirliyorsunuz vesaire. Bir de Fiverr sitesi İngilizce, Dolar ile ödeme alabilirsin, müşteri için küçük, senin için büyük bir para olur, istek artar, kârlı olur. Bionluk sitesi Türkçe, müşterilerle daha rahat anlaşabilirsin lâkin kârın Fiverr sitesine kıyasla düşük olur.
Size önerim, Adobe Photoshop gibi programları öğrenip Afiş tasarımı, reklam tasarımı, düğün davetiyesi gibi şeyleri tasarlamanız. Fiverr kullanırsanız, bu Dolar kuruna göre aylık kazancınız bin Türk Lirasını bile bulabilir. Kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı