İnternetten ürün alırken istemediğin kargo ile gönderilmesi

KralTektir

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Normalde internetten alışveriş yapınca ya yurt içi ya da aras ile geliyordu kargo. He bazen de mng ile. Mng ile gelmesi nadirdi ama bazı yerlerde değişiklik olabiliyordu. Örneğin PTT veya mng seçeneği sunulabiliyordu. Bende PTT'de kuyruk bekleyemeyeceğimden. Veyada Sürat Kargo gibi rezil bir yerden gönderim almak istemediğim için mng diyordum. Ama evimin yakınındaki mng şubesi kapandı ve başka bir yere taşındı. Taşındığı yerde diğer evimin yakınındaki kargo şirketlerine göre uzak bir mesafe. Eğer bana PTT veya mng veya sürat kargomu mng mi diye seçenek sunulursa bunu aras veya yurt içi yapabilir miyim? He Yurtiçi veya MNG veya da Aras ile sorulsa okey ama bunlar çıksa karşıma seçenek olarak ben PTT'de yanmak zorunda mıyım? ): (not: Evimin yakınında PTT şubesi var ama maalesef hizmet kalitesi sağlayamayan şube. Ve sadece birkaç yıl önce aldığım birkaç üründen bu tecrübeyi yaşadım. O yüzden sıkıntı yaşayıp bir de şubeden maf olmak istemiyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sipariş ettiğiniz siteye göre değişebilir X sitesi mng ile çalışır Z sitesi aras ile çalışır.
Yani ben sırf bir kargo yüzünden sitemi değiştirecem. Örneğin ben turuncu renkli ve her yerde reklamı çıkan bir siteden bişi sipariş ettiğimde genelde yurtiçi ile gönderim oluyor. Ama bazı satıcılar mng veya aras ile yapabiliyor.

Anlaşmalı çalışıyorlar o yüzden hangisi varsa onu tercih edeceksin.
Yani ben mng derlerse onumu kabul etmeliyim. Saçmalık benim evimden kaç km uzaktaki bir şube bana gönderim yapacak. Belki yapmayacak veya yapamayacak. Ve ben bunun için o kadar yol gidip gelmem lazım sırf bir kargo için benzin yakmam lazım. Öylemi?

Yani ben mng derlerse onumu kabul etmeliyim. Saçmalık benim evimden kaç km uzaktaki bir şube bana gönderim yapacak. Belki yapmayacak veya yapamayacak. Ve ben bunun için o kadar yol gidip gelmem lazım sırf bir kargo için benzin yakmam lazım. Öylemi?
Yani kargo şirketinin sahibi ben değilim bana niye sinirlendin ?😅. Kargo şirketi ile anlaşmalı olduğu için adam daha az ücret veriyor ya da ona daha kârlı olacak şekilde anlaşma yapıyor ki o kargo şirketini tercih ediyor. Ürünü satın aldığın adam kârına bakiyor senin ürünü kolay ya da zor yoldan sahip olmana değil. Burada yapılacak şey site site dolaşıp sana yakın şubeye gönderim yapan yeri bulmak olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı