İnternetten virüs bulaştı hepsinin temizlenmediğini düşünüyorum

Norton sezgisel taramada hiç yanlış alarm vermeyen tek güvenlik programdır bu yapılmış olan testlerle de sabittir.
Ben gördüğüme ve bildiğime göre söylerim. Arkadaşın dediği gibi reputition tanımını birçok yerde yapıyor yani zararlıyı tanımlayamıyor.
Norton Antibot'un testlerine bakabilirsiniz.
Antivirüslerin kendi tetsleri veya bildirgeleri kendilerini haklı gösterir bunu öğrenin. Bağımsız test firmaları ve kullanıcı yorumlarına bakıp görebilirsin gerçeği.
Henüz hiç yanlış alarm verdiğini görmedim mutlaka bir sakıncası vardır ki uyarıyor.
Rastlamamanız olmadığı anlamına gelmez.

Ben gördüğüme ve bildiğime göre söylerim. Arkadaşın dediği gibi reputition tanımını birçok yerde yapıyor yani zararlıyı tanımlayamıyor.

Antivirüslerin kendi tetsleri veya bildirgeleri kendilerini haklı gösterir bunu öğrenin. Bağımsız test firmaları ve kullanıcı yorumlarına bakıp görebilirsin gerçeği.

Rastlamamanız olmadığı anlamına gelmez.

Adı üzerinde sezgisel tanımlama elbetteki bilinen bir zararlı adına sahip olmayacak. :)
Zararlı olduğunu algılamazsa zaten uyarmaz.

Antibot'testleri derken Norton Antibot ilk piyasaya sürüldüğünde üzeerinde yapılmış olan testleri kast ettim. (Bu testleri Norton yapmadı çeşitli firmalar dönemin diğer benzer ürünleriyle test etti.)

Olabilir.

Neden olmadığını biliyorsunuzdur umarım.

Muhtemelen Symantec istedikleri ücreti ödemiyor.

"...Genelde test kuruluşları ürünleri belirli bir ücret karşılığında test listesine ekler. Bunun için kullanıcıların şu ürün neden test edilmemiş sorusunun cevabı aslında budur."
Kaynak.

Muhtemelen Symantec istedikleri ücreti ödemiyor.
Norton firmasının ücret ödememesinden değil şirketin yeterlilik seviyesi düşük olduğundan 2013'ten beri testlerini yapmıyor.
Genelde test kuruluşları ürünleri belirli bir ücret karşılığında test listesine ekler.
Babasının hayrına yapacağını beklenmiyor heralde? Her işin ücreti var. Diğer kendine güvenen şirketler para veriyorsa oda verip testlere katılabilirdi. Yani para ile alakası yok. Sadece antivirüs şirketinin ücreti vermemesi değil testi yapan şirketin yeterlilik seviyesine de baktığını gösterir. Çünkü devamlı düşük not alan bir şirketi testlerine katıp boşa zaman kaybı vb. işlemleri düşünüyorlar. Diğer şirketler gibi parasını verip puan yükseltmiyorlar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı