İntihar etmenin sonu çok ağır olur mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gitmek istiyorum ama ailemin anlayış gösterip göstermeyeceğinden pek emin değilim.
Gitme, sana beynini kullanmayı engelleyen ilaçlar yazıp parana çökmekten başka bir işe yaramaz. Bu sorunu iyi arkadaşlarınla, ailenle ve varsa kız arkadaşınla çözmelisin. Eğer yoksa kız arkadaşın bence bir tane bul ;). Tabi demesi kolay ama senin durumunda olan arkadaşlarımın birçoğunun bu yolla aştığını biliyorum.

Belkide vardır.

Gitmek istiyorum ama ailemin anlayış gösterip göstermeyeceğinden pek emin değilim.
Rehberlik öğretmenlerin ile konuşabilirsin dilediğin zaman, ailenin onayına gerek yok ama ailenden daha fazla saklama. Durumunu onlara da anlatırsın, intihar düşüncelerinden bahsetmeden. Antidepresan gibi ilaçlar en çok yazılan ve en faydası olan ilaçlardır. Uyku hapları en tehlikeli olanlarıdır. Antidepresan ilacını almak zorunda değilsin.

Öncelikle merhaba 16 yaşında biriyim düşüncelerimin yaşıma göre normal olduğunu bahşeden diğer insanlar gibi yorumlar yapacaksanız rica ediyorum yapmayın. 6. sınıftayken babam haksız yere tutuklandı ve hala da içeride "güzel ülkemizin harikulade adaleti sağ olsun. " Yaklaşık 4 yıl oldu artık çok yoruldum bazı şeylere katlanamıyorum bazı şeyler çok ağır geliyor psikologa gitmeyi çok düşündüm ama aileme ne diyeceğimi bilmiyorum parçalanmış bir aile bizimkisi. Bazı geceler başım o kadar düşünmekten uyuşuyor kafamı hissetmiyorum kendimi kesmek gibi bir salaklığa da yeltendim belki anlık olarak güzeldi ama şimdi çok boş geliyor. Notlarım iyi ama okul bile zulüm geliyor bana. İntiharın islam dininde affı olmadığını biliyorum ama ne yapacağımı da bilmiyorum. Bir dönem dış görünüşümü değiştirmek için kafa dağıtmak amaçlı spora yazılmıştım 15 kilo kadar verdim sonra onu da bıraktım kendime bir uğraşta bulamıyorum bulsam da uzun süreli olmuyor.
Başınızı ağrıttıysam affola.
Aileni düşün dostum.

Son düzenleme:
Aileni düşün dostum, emin ol senin durumunda olan en az 50 bin kişi var. Baban tahminimce asker, öğretmen ya da polisti. Eğer suçsuz ise elbet bir gün ortaya çıkar sabret.

Hocam bende neden ana sayfaya düştü diyorum konu kapanalı aylar geçmiş daha hatırlatmayalım bence.

Bu arada geçmiş olsun hocam babanız umarım en kısa sürede özgürlüğüne kavuşur.

Hocam bende neden ana sayfaya düştü diyorum konu kapanalı aylar geçmiş daha hatırlatmayalım bence.

Bu arada geçmiş olsun hocam babanız umarım en kısa sürede özgürlüğüne kavuşur.
Bende anasayfaya düşünce mesaj attım konu yeni sandım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı