iOS 10.2.1 Jailbreak çıktı mı?

iOS 10.2 için çıkan yalu102 Jailbreak, 10.2.1'de yamanmış.

Şu anda Yalu'nun iOS 10.2.1 için bir Jailbreak çözümü var lakin semi-untethered bir çözüm. Bu ne demek? Cihazı her yeniden başlattığında yeniden Jailbreak yapmak zorundasın. Ve bu Jailbreak doğrudan yüklenemiyor. Ancak Cydia Impactor vasıtası ile yüklenebiliyor ve geçerli bir Apple ID gerektiriyor.

Öte yandan 10.3, Apple'ın yeni APFS dosya sistmini kullanıyor ve bu yüzden kırmanın daha da zor olacağı söyleniyor.

Recep Bey, ben çok araştırdım internette. Fakat hiçbir şey bulamadım. Ne 10.2.1 için ne de 10.3 için. Biraz bilgilendirme yaparsanız ya da kaynak varsa verirseniz çok mutlu olurum. 10.2 jailbreak yapmıştım. Fakat bir tweak yüzünden telefon bootloop'a düşmüştü. Ne yaptıysam kurtaramadım. Mecburen 10.2.1 sürümüne güncelledim. Arda Bey, eğer Recep Bey'in dediği gibi bir jailbreak yöntemi var ise, bu ancak ios 10.3 final sürümü son kullanıcıya sunulduğunda kesin olarak öğrenilebilir. Şu anda söylerlerse o açık kapatılabilir. Yani jailbreak o sürüm için yalan olur. Bazı youtube videolarında işte bakın 10.2.1'deyim jailbreak yaptım diyorlar. Hepsi yalan. Ufak bir tweak yardımıyla telefonun sürümünü görünüm olarak değiştiriyorlar. İsterlerse iOS 12 yazarlar. İnanmayın yani Arda Bey. Umarım gerçekten 10.2.1 için vardır. Telefonun normal hali çok can sıkıcı. 10.3 de yeni bir dosya sistemi. Birçok açık olacağını tahmin ediyorum. Pangu vs jb grupları, Apple böcek programı dahilinde açıkları Apple'a bildirip paranın peşinde koşmazlarsa çok hızlı şekilde jailbreakler görebiliriz. Yoksa hikaye. En son Luca Todesco da aynı programa katılacağını söylemişti. Recep Bey, verebileceğiniz bilgiler varsa bizi aydınlatırsanız çok sevinirim.

Teşekkürler Recep Bey. Tam sürüm olarak ne zaman çıkar acaba? Beta olması biraz sıkıntılı. Çöker falan, sonrasında bu jb'den de olmayalım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı