iOS Fortnite yasağından sonra Fortnite yükleme

Bence bu Apple'nin sıkıntısı. %30 pay demek soygun demek. Ayrıca sırf App Store'dan kalktı diye normal yollarla Fortnite kuramamak da Apple'nin kapalı kaynak iOS işletim sistemi yüzünden. Android'de başından beri APK ile Epic Games'in sitesinden Fortnite indirip oynuyoruz.
Duyduğuma göre diğer sanal mağzalar da aynı miktarda pay alıyorlarmış. Eğer diğerlerininki %20 veya altı ise tabiki haklılar.

Nasıl? Fortnite Google Play Store üzerinde bulunmuyor mu?
İlk başta zaten yoktu. Şu an geldiyse de benim telefonum desteklemiyor diye Google Play Store oyunu listelemiyor olabilir. Oyunu APK olarak Epic Games'in resmi sitesinden indirdiğimde ise telefonumun desteklenmediğini fakat düşük performans alarak oynayabileceğimi belirtiyor.

İlk başta zaten yoktu. Şu an geldiyse de benim telefonum desteklemiyor diye Google Play Store oyunu listelemiyor olabilir. Oyunu APK olarak Epic Games'in resmi sitesinden indirdiğimde ise telefonumun desteklenmediğini fakat düşük performans alarak oynayabileceğimi belirtiyor.
PS ve Xbox'a ne demeli? Onlar sunuyorlar ve rahatça %30 alıyorlar sanırım? Ayrıca Android üzerinde böyle kolay bir şekilde uygulama yüklenebiliyor fakat iOS cihazlarda bu kadar kolay değil. Yani bir şekilde kurtarıyorlar kendilerini.

Markete gelmez artık. Epic anlaşmayı ihlal etti ve üstüne Apple'a gönderme yaparak tekelcilikle suçladı. Apple sizce bu kadar şeyden sonra Fortnite'ı marketine sokar mı?
Eğer apple marketine fortnite ı almazsa epic games de apple ın mağazalarında unreal engine ile geliştirilen uygulamaların desteğini kaldırır.

Yeni konular

Geri
Yukarı