IOS Platform Plugin Util Get Cpuid Sorunu

blink

Hectopat
iAtkos ML2 kurulumunu gerçekleştirdim fakat -x ile boot etmediğim sürece açılmıyor verbose modda açtığımda aldığım hata bu.
Ayrıca makinamdan seste çıkmıyor multibeast kurup yüklemesini yaptım fakat olmadı.

İşlemci : i5 3470
Anakart : msi zh77a-g41
Ekran K : gtx 260

ssn83.jpg

Ekran kartını çıkrarıp onbord ekran kartını kullanıp sistemi -v ile açın. Sistem içinden nvdan50hal kextini silmemiz gerek.

Çöp kutusuna atıp işi bitireceksiniz. Sonra ekran akrtı için gerekli kext dosyalarını bulmak gerek.

- - - Güncellendi - - -

Sistemi kurduğunuz diskin içinden; Sistem/Kitaplık/Extensions klasörünün içinden kexti bulup çöp sepetine atın.

- - - Güncellendi - - -

Bir önceki işlemi yapmadan önce şu kod ile sistemi açmayı denermisin. PCIRootUID=0

Çok şükür, onboard ve hdmi kablosu ile monitöre götüntü alamadım diye yazmaya gelmiştim komutunuzu okuyup girdim. Şu an direk giriş yaptım.
Bilgisayarımda ki eksik kurulmuş donanımı nereden görebilirim?
Örneğin şu an ses, anakartımın ses driverını ve kullanmış olduğum ses kartının indirdim ve kurdum fakat sonuç alamadım.

Kullandığım ses kartı:
Focusrite Scarlett 8i6 : Downloads | Focusrite
Buradan son sürümünü indirip kuruyorum.
Anakart için; Multibeast içinden Realtek® ALC887 kuruyorum.

- - - Güncellendi - - -

Bu arada sadece mac için olan sürümünü yükledim bilgisayarı yeniden başlattım. Açılmadı sonra tekrar reset atıp PCIRootUID=0 komutunu girdim yine açılmadı -x ile açtım. Ses sadece mac olan sürümünü yüklememe rağmen oda çalışmıyor şu an.

Ses sürücüsünü silin. Yukarıda verdiğim klasörün içinde en altta voodoo kextini çöp sepetine taşı.

- - - Güncellendi - - -

Sildin mi?

- - - Güncellendi - - -

Sitemi açtığında team wiever kursan daha iyi olacak. Bakalım neler eksik böyle yapmak zor oluyor.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı