IP adresi çok mu abartılıyor?

Yer
İzmir
IP adresinin öğrenilmesi üzerine adam sana ne yapabilir? Discord'da ara sıra tartıştığım kişiler oluyor sonra adam geliyor ben senin IP adresini biliyorum hacklerim tarzı şeyler söylüyor. Gerçekten bu kadar güçlü bir şey mi IP adresi?

Son düzenleyen: Moderatör:
IP adresinin öğrenilmesi üzerine adam sana ne yapabilir? Discord'da ara sıra tartıştığım kişiler oluyor sonra adam geliyor ben senin IP adresini biliyorum hacklerim tarzı şeyler söylüyor. Gerçekten bu kadar güçlü bir şey mi IP adresi?
Sadece IP adresini bilerek hacklemesi için alanında uzman olması lazım.

Senin internetteki adın IP adresi. Ama IP adresi ile bir şey yapabilmek için üst düzey bilgiye ihtiyacı var.

Discord üzerinden IP biliyorum diyenlere inanma. Soruna gelecek olursak senin internet kimliğin. Doğrudan gizlenemez, gizlenirse İnternete erişimin olmaz. Senin modelinin kaldığı evin numarası gibi düşün. Yani yer tespiti yapılabilir en basitinden.

Hocam başka bildikleri yok ki. Hesabını hackledim veya IP adresin elimde. Hesap hala sizde olduğuna göre tek bir seçenek kalıyor.

En kötü antivirüs programları bile IP saldırılarını kolayca engelliyor en fazla internet hızını düşürebilir bu işlerden anlıyorsa adresini ele geçirebilir.

Daha çok konum bilgilerini adresini bularak karşıdakini korkutma amacıyla kullanıyorlar diye düşünüyorum.

Yani yer tespitini sağlıyor ama onun için üst düzey hackleme gerekir. Normalde modemi aç kapa yap direkt değişir zaten İp adresinin sonu

Üstadlar daha iyisini bilir ama görüşüm bu

Yeni konular

Geri
Yukarı