IP adresi çok mu abartılıyor?

Modemi kapatıp açmak.

1620460598296.png

Daha çok konum bilgilerini adresini bularak karşıdakini korkutma amacıyla kullanıyorlar diye düşünüyorum.

Yani yer tespitini sağlıyor ama onun için üst düzey hackleme gerekir. Normalde modemi aç kapa yap direkt değişir zaten IP adresinin sonu.

Üstadlar daha iyisini bilir ama görüşüm bu.

Hocam benden yer tespiti bile yapmaları zor. Alakasız yerlerde olduğumu söylüyor Google.

Modemi kapatıp açmak.

IP adresinin öğrenilmesi üzerine adam sana ne yapabilir? Discord'da ara sıra tartıştığım kişiler oluyor sonra adam geliyor ben senin IP adresini biliyorum hacklerim tarzı şeyler söylüyor. Gerçekten bu kadar güçlü bir şey mi IP adresi?

CMD ile bilgisayarını kapatabiliyorlar ben de yapmıştım kendi bilgisayarıma.

Hocam benden yer tespiti bile yapmaları zor. Alakasız yerlerde olduğumu söylüyor Google.

Modemi kapatıp açmak.
Zaten İp'ler hostlara bölündüğü için o bilenenle direkt konum bilmek mümkün değil. Ama daha üst düzey bilgiyle yapılabileceklerin sınırı yok.

Ama dc'da takılanların o kadar yüksekten gittiklerini sanmıyorum. Belki bir çoğumuz gibi genel bilgilerden yola çıkarak bu iddiayı ortaya atıyorlardır..

IP adresinin öğrenilmesi üzerine adam sana ne yapabilir? Discord'da ara sıra tartıştığım kişiler oluyor sonra adam geliyor ben senin IP adresini biliyorum hacklerim tarzı şeyler söylüyor. Gerçekten bu kadar güçlü bir şey mi IP adresi?

Hocam bir zamanlar TR link kullanıyordum. Eskiden linke basanların IP adresleri listeleniyordu. Adreslere erişmek bu kadar kolay iken IP yoluyla hack kolay olmamalı.

Üst düzey bir bilgiye sahip olmadığı sürece hiçbir şey yapamaz. İpstresser gibi sitelere girerek paket loss veyahut pingini yükseltir ve Discord'dan düşmeni sağlar başka yapabileceği bir şey yok için rahat olsun.

Benim IP adresim İstanbul'dayken Denizli'de gözüktü, olduğum ilçeden 40km uzaktaki ilçede gözüktü çok değişik yani.
Hocam geçen arkadaş bana konum attı. Normalde bilirsin telefondan atılan konumlar direkt üstünü gösterir. Bana gelen konumla arkadaşım arasında 1 km vardı. Aradım geldim diyorum gelmedin diyor :D

İP adresleri baş kısımları herkesin aynı. Sondaki rakamlar üzerinden de hostlara ayrılır. Oradaki yazana göre de genel servis sağlayıcısı ve bölge olarak gözükür. Ama BTK gibi resmi kurumlar diğer bilgilere de ulaşarak tam tespiti yapar. Tabi orası için de tam bilgili olmak gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı