IP adresi ile ne yapılabilir?

Aga arkadaşım link atıp duruyordu bana. Ben de geliyordum en son ıp tespit etmişler dedi arkadaşım. ( Okulu İstanbul'da ben de ülkenin öbür tarafındayım. Gelebilirler mi?)

Yani nasıl ıp bulabilirler bilmiyorum ama yaptığın yanlış, bizde de derse gelip hocaya küfür ettiler. Zoom derslerimiz iptal oldu. Yani sana kızmıyorum ama bence bir daha yapma. İyi forumlar...

Yani nasıl ıp bulabilirler bilmiyorum ama yaptığın yanlış, bizde de derse gelip hocaya küfür ettiler. Zoom derslerimiz iptal oldu. Yani sana kızmıyorum ama bence bir daha yapma. İyi forumlar...
Küfür etmiyordum. 5-10 Saniye '' Selamün aleyküm adım azrail.'' diyip çıkıyordum.

Bu IP'yi Google'a yazınca TP-Link açılıyor ve isim ve şifre istiyor.
Sen kendi IP adresini kendin tarayıcıya girdiğin için modem arayüzüne giriş kullanıcı adı ve şifresi istiyor. Aynı IP adresini tarayıcıda deneyen birisine aynı kısım gelmeyecektir.

Onun dışında zaten IP ile pek bir şey yapamazlar. İki üç tane salak zamanında IP ile şunu yaparım, bunu yaparım diyip ping atmanın ötesine geçememiş. Millet de halen devam ediyor korkmaya. İnternetin genel yapısı böyle, her gezdiğin sitede ve yaptığın bağlantı IP adresini genelde kaydeder. O zaman herkes birbirine saldırırdı kolayca.

Çok eskiden XP dönemlerinde bir iki teknik vardı fakat günümüzde pek bir şey yapılamaz. En fazla DoS, ping atar genelde uğraşan kişi avel avel onu da sistemde firewall varsa engeller.

Ama birtakım 0day açıklar sonucu sisteme böyle giriliyorsa o da zaten sana denk gelmez, kimse sende denemekle uğraşmaz daha ilgi çekici hedefler varken.

Geri
Yukarı