IP adresi ping etkiler mi?

Kötü bir CGN ıp havuzuna düştüyseniz etkiler.

Statik ıp'de ise bazı bloklar nispeten daha iyi olabiliyor. Mesela TT tarafında 178. ile başayan IP adresleri viyana sunucularına daha düşük ping verebiliyor.

Yani hem evet hem de hayır.

Peki şöyle söylesem IP adresimi ve portumu değiştirsem Speedtest'teki ping değerim düşer mi acaba eskiden çok düşük alıyordum şimdi yükseldi ping değerim tahminimce IP adresmi değiştirdiler ya da porttanmı bilmiyorum ama yükseldi şu anda.

Kötü bir CGN ıp havuzuna düştüyseniz etkiler.

Statik ıp'de ise bazı bloklar nispeten daha iyi olabiliyor. Mesela TT tarafında 178. ile başayan IP adresleri viyana sunucularına daha düşük ping verebiliyor.

Yani hem evet hem de hayır.

Statik IP kulanan kalmadı hatta internet alırken altta özelikle tercihen belirtmen gerekmiyor mu?

Speedtest'e bulunan ping değerine güvenmeyin. Oyunlardan aldığınız değerler daha önemli.

Speedtest'e seçtiğiniz sunucuya göre ping değişiyor.

Evet öyle olduğunu biliyorum Speedtest'te değişiyor sürekli ama eskiden örneğin 3 ping alırken şimdi 30 ping almak normal mi ya IP adresimi değiştirdiler ya da port değiştirdiler diye düşünüyorum.

Statik IP kulanan kalmadı hatta internet alırken altta özelikle tercihen belirtmen gerekmiyor mu?
Statik IP uzun süredir ücrete tabii. Bazı kampanyalar ile ücretsiz verildiği oluyor.

Şu an hangi firmadan hizmet alırsanız alın statik IP için ücret ödemek zorundasınız.
Evet öyle olduğunu biliyorum Speedtest'te değişiyor sürekli ama eskiden örneğin 3 ping alırken şimdi 30 ping almak normal mi ya IP adresimi değiştirdiler ya da port değiştirdiler diye düşünüyorum.
Siz modemi her açıp kapattığınızda adresiniz zaten değişir. Onların değiştirmelerine gerek yok.

Port sorunu olabilir mi derseniz çok düşükte olsa ihtimal var.

Yeni konular

Geri
Yukarı