IP adresi ping etkiler mi?

Statik ıp uzun süredir ücrete tabii. Bazı kampanyalar ile ücretsiz verildiği oluyor.

Şu an hangi firmadan hizmet alırsanız alın statik ıp için ücret ödemek zorundasınız.

Siz modemi her açıp kapattığınızda adresiniz zaten değişir. Onların değiştirmelerine gerek yok.

Port sorunu olabilir mi derseniz çok düşükte olsa ihtimal var.

Modemi kapatıp açtığımda ya da resetlediğimde bende değişmiyor değişse dahi ping değerim kesinlikle değişmiyor oldugum şehirde başka kullanıcı örneğin 5 ping alıyorsa ben 40-50 ping alıyorum (Speedtest'te)

Sorunun cevabını veriyim etkiliyor. 88 ile başlayanda CS:GO'da 60 alırken 85 ile başlayanda 39 ping alıyorum. Arada ki fark sen düşün. Tüm IP adreslerinde farklı çıkışlar olduğu için farklı routinglenmeler fark ettiriyor.

@Ulunay dostum kendim Vodafone net kullanıyorum, genel olarak çok memnunum ama Speedtest'de pingim 40-50 ms seviyelerinde. Bu pingi 10'un altına düşürebilmek için ne yapabilirim? Statik Ip talep edersem ne kadar bir para öderim ve bunu nasıl talep edebilirim?

Sorunun cevabını veriyim etkiliyor. 88 ile başlayanda CS:GO'da 60 alırken 85 ile başlayanda 39 ping alıyorum. Arada ki fark sen düşün. Tüm IP adreslerinde farklı çıkışlar olduğu için farklı routinglenmeler fark ettiriyor.

Kesinlikle CS:GO'da eskiden 30-40'dı şu an 70-80 en kötü.

Modemi kapatıp açtığımda ya da resetlediğimde bende değişmiyor değişse dahi ping değerim kesinlikle değişmiyor oldugum şehirde başka kullanıcı örneğin 5 ping alıyorsa ben 40-50 ping alıyorum (Speedtest'te)
Speedtest'in önemi olmadığını belirttim. Zira veri dolanarak gidiyor olabilir. Nasıl bir yönlendirme yapılıyor bilemeyiz.

Oyun ve diğer sunucularda normalse pek dert etmeyin.

@Ulunay dostum kendim Vodafone net kullanıyorum, genel olarak çok memnunum ama Speedtest'de pingim 40-50 ms seviyelerinde. Bu pingi 10'un altına düşürebilmek için ne yapabilirim? Statik ıp talep edersem ne kadar bir para öderim ve bunu nasıl talep edebilirim?
Sorunun kaynağı IP olduğuna eminseniz 1 aylık statik IP alıp deneyebilirsiniz. Onun dışında kötü yönlendirmeden ötürü kaynaklanıyorsa müdahale edemezsiniz.

Speedtest'in önemi olmadığını belirttim. Zira veri dolanarak gidiyor olabilir. Nasıl bir yönlendirme yapılıyor bilemeyiz.

Sorunun kaynağı ıp olduğuna eminseniz 1 aylık statik ıp alıp deneyebilirsiniz. Onun dışında kötü yönlendirmeden ötürü kaynaklanıyorsa müdahale edemezsiniz.

Oyunlarda dediğim gibi 30-40'dan 70-80 üzerine çıktı ping değerim eskiden daha düşüktü Speedtest'te yükselince orantılı olarak oyunlardada yükseldi IP adresi değiştirirsem kesin ping değerim birazda olsa düşer mi acaba?

Sorunun kaynağı ıp olduğuna eminseniz 1 aylık statik ıp alıp deneyebilirsiniz. Onun dışında kötü yönlendirmeden ötürü kaynaklanıyorsa müdahale edemezsiniz.

Bundan nasıl emin olabilirim? Bir ara pingimi bir haftalığına 10 ms seviyelerine kadar çekmişlerdi. Bundan eminsem aylık statik IP parası vermeye hazırım.

@utku0002 Denemeden bilemeyiz. Altyapı tamamen fiziksel müdahaleye baktığı için yorum öteye geçemeyiz.

Siz arıza kaydı açın bir baksınlar. Özellikle network birimin bakmasını belirtin.
Bundan nasıl emin olabilirim? Bir ara pingimi bir haftalığına 10 ms seviyelerine kadar çekmişlerdi. Bundan eminsem aylık statik IP parası vermeye hazırım.
Modemi açıp kapatıp, oyuna girin. 10-15 kere deneyin. Eğer 1 tanesinde ping düşüyorsa statik IP alıp deneyebilirsiniz. En kötü 1 ay sonra iptal edersiniz.

Statik IP almadan önce pingim yüksek diye kayıt açıp, network birimin bakmasını talep edin. Belki başka nedeni vardır.

Geri
Yukarı