Ip çakışması hatası

officer34

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sorunum biraz ilginç. Ttnet' ten 16 mb hipernet satın aldık. Adil kullanım kotası 50 gb. İnternet bağlantısı benim odamda olmadığı için başka bir odaya bağlantı kuruldu. Ben ethernet kablosu ile bilgisayarıma bağlantıyı yaptım. İlk bağlantıda sağ altta bulunan internet durum çubuğunda "Ek oturum açma bilgileri gerekebilir" uyarısı aldım. Bir süre internete girmedi. Daha sonra ise sorunsuz bir şekilde internete girdim. Bir kaç gün önce ise aynı uyarıyı tekrar aldıktan sonra işletim sistemi (Win 7 64 bit) "Windows bir ip çakışması algıladı" uyarısını aldım ve internete giremedim. İşin ilginç yanı wireless'ta herhangi bir sorun yok. Arkadaşım dizüstü bilgisayarı ile wireless aracılığı ile internete girebiliyor. Aynı zamanda cep telefonumuz ile de internete girebiliyoruz. Cep telefonum ile internete girmeye başladığım an itibari ile yaklaşık bir 5-6 saniye sonra masaüstü bilgisayarımda da internete girebiliyorum. Ne zaman wireless'ı kullanmıyorum. O zaman internetim tekrar gidiyor.
İnternetten biraz araştırma yaptım ve anlatılanlar üzerine otomatik ip almak yerine elle 192.168.1.4 - 5 - 6 - 178 gibi farklı değerler verdim. Varsayılan ağ geçidi ise 192.168.1.1 olarak kaldı. Bu şekilde tekrar denediğimde ise aynı sorunları yaşadım. Modeme reset attım. Herhangi bir sonuca ulaşamadım. Evde benden başka masaüst bilgisayar kullanan ve ethernet kablosu ile bağlanan kimse yok. Modemin markası Huawei HG630a. Bu durum beni çıldırtmak üzere. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı yeniden başlat ve sürekli F8'e bas. Açılan menüden seçebilirsin.
F8 e bastım ancak karşıma şöyle bir ekran çıktı. Hangisini seçmem gerek ve güvenli modda açtığımda ne yapmalıyım?
asdf.png

Bir de F5 ile dene. Yine olmazsa başlat - çalıştır - msconfig yazıp Enter'a bas. Önyükleme sekmesinden Güvenli Önyükleme ve Ağ'ı seçip yeniden başlat.

Hocam sorun çözüldü. İlginç bir şekilde cep telefonum bilgisayara bağlı olduğu zaman internete girmiyor ancak usb kabloyu çıkardığımda sorunsuz bir şekilde girebiliyorum. Ne yapalım artık bu şekilde gireceğiz :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı