iPad 10. Nesil vs. iPad Air 5. Nesil

Kutlatte

Hectopat
Herkese merhaba.

Üniversite öğrencisiyim ve okula laptop taşıması artık yorucu bir hal aldı. Ben de şu sebeplerden ötürü bir iPad alma kararı aldım:
  • PDF ve sunumlar üzerinden not tutmak, ders çalışmak
  • YouTube üzerinden ders videoları izlemek,
  • Dizi/film izlemek,
  • Basit anlamda video editleri yapmak (herhangi bir profesyonellik gerektirmeyecek düzeyde).
Özetle defter olarak ve YouTube, Netflix gibi uygulamalardan her türlü içeriği izlemek için kullanacağım.

Bildiğiniz üzere iPad 10. nesil satışa çıktı ve gerçekten çok güzel, donanımlı bir tablet olmuş, fakat 1. nesil kalem ile uyumlu ve 1. nesil kalemi şarj etmek için sokete takmak gerekiyor. Bu durum biraz konforsuz. Sorum şu ki bütçemin en son - 50TL bile üste çıkamayacak kadar - sınırındayım ve alabiliyorken en iyisini almak mantıklı geliyor. Ben de iPad 10. Nesil 256 GB + 1. Nesil kalem ile iPad Air 5. nesil 64 GB + 2. nesil kalem arasında kaldım. Gönlüm Air modelinden yana ancak 64 GB yeter mi bilmiyorum. Sizlere de sorularım şunlar:
  1. 64 GB hafıza yeterli mi?
  2. İkinci nesil Apple Pen ile birinci nesil Apple Pen arasındaki fark (yazma hissiyatı vs.) Çok önemli mi?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler, yorumlarınızı bekliyorum. 😊

Not: Yukarıda belirttiğim seçenekler dışında başka bir seçenek (Logitech Crayon Pen, farklı model tabletler vs) ile ilgilenmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba.

Üniversite öğrencisiyim ve okula laptop taşıması artık yorucu bir hal aldı. Ben de şu sebeplerden ötürü bir iPad alma kararı aldım:
  • PDF ve sunumlar üzerinden not tutmak, ders çalışmak.
  • YouTube üzerinden ders videoları izlemek,
  • Dizi/film izlemek,
  • Basit anlamda video editleri yapmak (herhangi bir profesyonellik gerektirmeyecek düzeyde).
Özetle defter olarak ve YouTube, Netflix gibi uygulamalardan her türlü içeriği izlemek için kullanacağım.

Bildiğiniz üzere iPad 10. nesil satışa çıktı ve gerçekten çok güzel, donanımlı bir tablet olmuş, fakat 1. nesil kalem ile uyumlu ve 1. nesil kalemi şarj etmek için sokete takmak gerekiyor. Bu durum biraz konforsuz. Sorum şu ki bütçemin en son - 50TL bile üste çıkamayacak kadar - sınırındayım ve alabiliyorken en iyisini almak mantıklı geliyor. Ben de iPad 10. nesil 256 GB + 1. nesil kalem ile iPad Air 5. nesil 64 GB + 2. nesil kalem arasında kaldım. Gönlüm Air modelinden yana ancak 64 GB yeter mi bilmiyorum. Sizlere de sorularım şunlar:
  1. 64 GB hafıza yeterli mi?
  2. İkinci nesil Apple pen ile birinci nesil Apple pen arasındaki fark (yazma hissiyatı vs.) Çok önemli mi?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler, yorumlarınızı bekliyorum. 😊

Not: Yukarıda belirttiğim seçenekler dışında başka bir seçenek (Logitech crayon pen, farklı model tabletler vs) ile ilgilenmiyorum.

iPad Air ciddi farkla önde hafızada yeterli bence.

fakat 1. nesil kalem ile uyumlu ve 1. nesil kalemi şarj etmek için sokete takmak gerekiyor.
9. Nesil iPad kullanıyorum. 1. Nesil kalemi şarj etmek o kadar da rahatsız edici bir şey değil. 5 dakika taksanız zaten baya şarj olmuş oluyor.
64 GB hafıza yeterli mi?
Anlattığınız kullanıma göre 64 GB size yetecektir.

Ben 9. nesil kullanıyorum memnunum, ama orta tuş rahatsız edici. Sırf bu yüzden bile iPad 10 alınabilir. Kalemi ne amaçla kullanacaksın? Çizim yapıyor musun? iPad Air sanki bir tık daha iyi olur.
Kalemi not tutmak için, ödevlerimi ve raporlarımı hazırlamak için kullanacağım çoğunlukla. Mühendislik öğrencisiyim ve grafik tasarım, çizim gibi konulara da pek ilgim yok.

9. Nesil iPad kullanıyorum. 1. Nesil kalemi şarj etmek o kadar da rahatsız edici bir şey değil. 5 dakika taksanız zaten baya şarj olmuş oluyor.

Anlattığınız kullanıma göre 64 GB size yetecektir.
O zaman Air modelini öneriyorsunuz diye yorumladım. Doğru mudur? Bir de 5 dakika kısa bir süre ama ben de sakar biriyim birazcık. Çarpar, düşürür soketi ve kalemi mahvederim diye korkuyorum.

Ben Fuchsia marka kalem aldım. Arada kalem algılamıyor, kapanıyor ama 1600₺ şu anda kaleme para vermek istemediğim için 500₺'ye alıp geçtim. İş görüyor, öyle bir şey yapabilirsin. Onun yerine iPad Air'in varsa boyutu yüksek olan versiyonu alırsın.
Hocam belirttiğim üzere farklı modellerle ilgilenmiyorum, yine de teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı