iPad 2 Apple logosunda takılı kalıyor ve açılıp kapanıyor

nokabanerimumei

Hectopat
Yer
Turkey
Yıl olmuş 2020 hatta yılı bitirmek üzereyiz, hâlâ soranlar olacak: "iPad 2 kullanan var mı artık?" Diye. Evet kullanan var ve kullanmaktan da memnunum. Zamanında iPad alacak kadar imkanım vardı ve aldım ama şimdi değiştirecek durumda değilim o yüzden sizden yardım istemekteyim. iPad 2(gsm) model son günlerde kapanmaya başladı ve açılırken de Apple logosunda takılıyor kalıyor. Birçok yerlere başvurarak sorunun anakartta olmadığını yazılımsal bir sorun olduğunu söyleyip yazılım attılar sadece. Ama bir türlü düzelme gerçekleşmedi. İnternetten İngilizce, Türkçe araştırmalar yaptım fakat sorunu düzeltemedim. Eski iOS sürümleri yüklemek(downgrade) istedim, hepsi de Apple tarafından imzalanmamış. İmzalanmamış iOS sürümlerini, mesela iOS 6.1.3 gibi sürümleri yüklemek istediğimde ise hiçbir şekilde yükleyemiyorum. iOS 9.3.5 sürümünü tekrar tekrar yüklesem bile birkaç saat sonra aynı sorunla karşı karşıya kalıyorum. 3utools gibi programları denedim fakat shsh kaydım olmadığından ve Jailbreak ile gerçekleştiği(sanırım öyle yanlış isem affola) için yükleme gerçekleştiremedim. Shsh dosyası araştırdığımda ise sadece iOS 9.3.5'e ait dosyasına ulaşabildim, eski sürümlere ait bir shsh kaydı dosyasını bulamadım. Yardımcı olacak bir arkadaş arıyorum, cihazımın düzelmesine çok ihtiyacım var. iOS 4.3'e bile geçilebiliyorsa geçmeye razıyım. Bu soruna çözüm bulup en başından sade bir şekilde anlatırsanız sevinirim. Teşekkürler.

Bahsettiğim iOS unsigned sürümlerin bulunduğu site: Choose an IPSW for the iPad 2 (GSM) / IPSW Downloads

Unsigned sürüm yükleme gibi bir şansım varsa yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

photo_2020-05-02_15-06-29.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı