iPad 8. Nesil - 2 haftalık kullanım deneyimlerim

Merhabalar, herkese iyi forumlar.

4 Nisan 2021 tarihinde elime ulaşan iPad 8. Nesil için deneyimlerimi paylaşmanın sizlerle paylaşmanın zamanı geldi.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki, aslında ilk planım yaz aylarında iPad Air 4. Nesil almaktı. Fakat gördüğünüz gibi tercihimi iPad 8. Nesil’den yana kullandım. Peki neden? Bu konuya yazının ilerleyen kısmında değineceğim fakat şunu söylemeliyim ki hangi iPad modelini alırsanız alın mutlaka kalem alın. Kalem gerçekten iPad’i farklı bir seviyeye taşıyor.

Ürünü PT.com.tr üzerinden 128 GB olan modeli, öğrenci indirimiyle beraber aldım. İmkanı olan herkese 128 GB almasını öneriyorum çünkü iPad’i açar açmaz 15 GB dolu gözüküyor.

Kutu içeriğinden bahsedecek olursam içerisinden (iPad dışında) okumadığımız birtakım kitapçıklar, 20W Type-C adaptör ve son olarak bir ucu Type-C diğer ucu Lightning girişe sahip 1 metre şarj kablosu çıkıyor.

Şarj süresi 3 saat civarı fakat tam şarj ile 7-8 saat dayanabiliyor bu yüzden şarj süresi dert edilecek bir durum değil. Günü çok rahat çıkaran bir pil performansı olduğunu söyleyebilirim.

2K çözünürlükte olan ekranı bir şeyler izlerken gayet güzel tatmin ediyor. Ekran parlaklığını şimdiye kadar maksimum %80 civarlarına kadar çıkardım. Parlaklığı gerçekten başarılı.

ipad8.nesil.jpeg

Bu cihaz elime geçtikten sonra derslere girmek için bilgisayarımı açmaz oldum. Bilgisayarımdan derslere girdiğim zaman ise kitaptan takip etmek yerine kitabı PDF olarak iPad’e yükleyip notlarımı oradan almaya başladım. Kısacası her türlü işimi kolaylaştırdı. Ne dizi izlerken ne ders çalışırken ne de fotoğraf düzenlerken beni yarı yolda bırakmadı.

Yazımın başındaki soruya gelelim. Neden yaz aylarında iPad Air 4 almak yerine Nisan ayında iPad 8 aldım? Öncelikle şunu düşündüm aralarındaki 2000 TL’lik fiyat farkına değer mi? Teknik özellikler zaten ortada bu yüzden bunlardan bahsetmeyeceğim. Günlük olarak derslere giriyorum, diziler ve filmler izliyorum, yüksek grafikli oyunlarla işim yok, gerektiğinde fotoğraf düzenliyorum, diyorsanız iPad Air 4 almak için aradaki farkı vermenize gerek yok çünkü iPad 8 işinizi fazlasıyla görecektir. Ben böyle düşündüm ve bence doğru kararı verdim. Eğer, PUBG benzeri yüksek grafikli oyunlar oynuyorum, fazlasıyla video düzenleme yapıyorum diyorsanız iPad Air 4 veya daha üst bir model almanız daha doğru olacaktır.

Fazla uzun bir inceleme yapamadım, biliyorum. Fakat umarım aklınızdaki soru işaretleri biraz daha azalmıştır. Sorularınız varsa cevaplayacağımdan emin olabilirsiniz.

Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim. ☺️

Yeni konular

Geri
Yukarı