iPad 9 ne zaman çıkacak?

Dark-Man

Kilopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Elektronikçi
Üniversitede PDF okuma ve üretkenlik için iPad alacağım. 8. nesilde 32 GB var ancak yetersiz kalacaktır. 128 GB olanı da 4000TL fiyatını hak etmiyor. 9. nesil 300 dolar ile başlaması bekleniyor. Tahminim ülkemize 3-3,5K ile giriş yapar. Bazı teknik özellikleri ortaya atıldı. Mart ayında tanıtılmasını bekliyordum ancak tanıtılmadı. Takribi ne zaman tanıtılır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Üniversitede PDF okuma ve üretkenlik için iPad alacağım. 8. nesilde 32 GB var ancak yetersiz kalacaktır. 128 GB olanı da 4000TL fiyatını hak etmiyor. 9. nesil 300 dolar ile başlaması bekleniyor. Tahminim ülkemize 3-3,5K ile giriş yapar. Bazı teknik özellikleri ortaya atıldı. Mart ayında tanıtılmasını bekliyordum ancak tanıtılmadı. Takribi ne zaman tanıtılır?
Genelde Eylül’de tanıtıyordu sanki Apple cihazlarını.

Üniversitede PDF okuma ve üretkenlik için iPad alacağım. 8. nesilde 32 GB var ancak yetersiz kalacaktır. 128 GB olanı da 4000TL fiyatını hak etmiyor. 9. nesil 300 dolar ile başlaması bekleniyor. Tahminim ülkemize 3-3, 5K ile giriş yapar. Bazı teknik özellikleri ortaya atıldı. Mart ayında tanıtılmasını bekliyordum ancak tanıtılmadı. Takribi ne zaman tanıtılır?

Şimdi Nisan'da iPad Pro ve iPad mini 6 tanıtılacak. iPad 9, Eylül gibi tanıtılır. Fiyat olarak her ne kadar düşecek dense de kurdan ve vergiden dolayı bize 3700-3800₺ civarı giriş olur gibi geliyor. Daha Apple cihazların fiyatının düştüğüne ben rastlamadım. Yine en optimist olarak 3500 ₺ diyorum. Kasa konusunda önceden Air 3 ve Pro 2 kasasıyla aynı olacağı söylenmişti. Ama bu biraz da mini 6'ya bağlı. Eğer mini 6 alışılmışın dışında bir kasayla gelirse iPad 9'a Air 4 kasasıyla gelebilir. Tabi kapasite büyük öneme sahip. 32 GB hafıza gerçekten yetersiz. Eğer iPad 9, 64 GB gelirse eylül'e kadar beklenir ama yine 32 GB ile çıkacaksa şu an almak daha mantıklı. Geçen sene iPad 7 almayıp, iPad 8 bekleyenler şu an zarar etti mesela hemen hemen aynı cihaza 700 TL fazla para ödemek zorunda kaldılar. iPad 9'un fiyatından çok en düşük modelinde minimum 64 GB hafıza olmalı yoksa hesaplamaları 128 GB üstünden yapmak gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı