iPad 9 vs Air 4

JemVargasTR

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar üniversite için tablet aramaktayım en son iPad de karar kıldım ama sıfır kalem +tablet iPad 9 mi (7100 TL)yoksa 12 ay garantisi kalmış iPad Air 4 + kalem mi (8300)?genelde film dizi tüketmek ve not tutmak, nette araştırma yapmak için kullanacağım. iPad 9'un lamine ekran olmaması çok mu sorun yaratır? Fikirlerinize açığım.

Siz bilirsiniz ancak ben olsam sıfır 9. Nesli tercih ederdim, lamine ekran çok bir sorun çıkartmayacaktır.

Air öneririm. Tasarımı farklı ve bence çok daha iyi. 2. nesil kalem de alınması için en büyük etmenlerden biri. Fakat bütçeyi biraz zorlayıp Air 5 bakmanızı öneririm. iPadOS ile gelecek bazı yenilikler sadece M1 tabanlı iPad'lere gelecek.

Siz bilirsiniz ancak ben olsam sıfır 9. nesli tercih ederdim, lamine ekran çok bir sorun çıkartmayacaktır.

Hocam dizi falan izlerken ekranin kenarlardan çekilmesi sorun olur mu? Bir de pencil 1 ve 2'nin arasihda not tutmak açısından kayda değer fark var mi?

Air öneririm. Tasarımı farklı ve bence çok daha iyi. 2. nesil kalem de alınması için en büyük etmenlerden biri. Fakat bütçeyi biraz zorlayıp Air 5 bakmanızı öneririm. iPadOS ile gelecek bazı yenilikler sadece M1 tabanlı IPad'lere gelecek.

Hocam maalesef bütçem maxs 8500, iPad Air ikinci el olması biraz kafamı karıştıriyor inceleyip alacağım da yine içimde bir şey çıkar mı acaba diye endişe var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar üniversite için tablet aramaktayım en son iPad de karar kıldım ama sıfır kalem +tablet iPad 9 mi (7100 TL)yoksa 12 ay garantisi kalmış iPad Air 4 + kalem mi (8300)?genelde film dizi tüketmek ve not tutmak, nette araştırma yapmak için kullanacağım. iPad 9'un lamine ekran olmaması çok mu sorun yaratır? Fikirlerinize açığım.

Hocam Air 4 kullanıyorum gayet iyi bir tablet ama parlaklığı açtığında şarjı hızlı bitiyor tek sorunu bu diyebilirim çizim vs. yapmak için aldım öneririm 2.el alıyorsan kasa yamuk mu diye bakmanı öneririm ben bakmadım alırken yamukmuş kasa ama çok bir sorun çıkarmıyor.

Hocam dizi falan izlerken ekranın kenarlardan çekilmesi sorun olur mu bir de Pencil 1 ve 2'nin arasında not tutmak açısından kayda değer fark var mi?

Hocam maalesef bütçem en fazla 8500, iPad Air ikinci el olması biraz kafamı karıştırıyor inceleyip alacağım da yine içimde bir şey çıkar mı acaba diye endişe var.
Fark var ancak sadece not tutma için çokta sorun olmayacaktır, bu kadar para verip ikinci ele bulaşmanızı ben önermem ancak bir sorun olmayacaktır eğer inceleyip düzgün olduğuna kanaat getirirseniz, karar sizin Air 4 daha iyi bir cihaz ancak ikinci el faktörü ile ben olsam es geçerdim.

Hocam dizi falan izlerken ekranin kenarlardan çekilmesi sorun olur mu? Bir de pencil 1 ve 2'nin arasihda not tutmak açısından kayda değer fark var mi?

Hocam maalesef bütçem maxs 8500, iPad Air ikinci el olması biraz kafamı karıştıriyor inceleyip alacağım da yine içimde bir şey çıkar mı acaba diye endişe var.
Bütçen 8500 olmasa tabii ki Air 4 ve Apple Pencil almanızı önerirdim ama o bütçeye sıfır el alınmıyor. O yüzden mecbur iPad 9. Nesil hocam

Bu fiyatlardan alması gerekenler ve almak isteyenler bile utanıyor ama bazıları... Neyse

Hocam sadece touch idin iki yanında ufak çizik var daha bir şeyi görünmüyor.Cihazi düşündüğünde fln dışardan anlaşılmayip içerde bir sorun olacak durum oluşur mu.zar zor topladım parayı Ztn boşa gitsin istemem
Hocam Air 4 kullanıyorum gayet iyi bir tablet ama parlaklığı açtığında şarjı hızlı bitiyor tek sorunu bu diyebilirim çizim vs. yapmak için aldım öneririm 2.el alıyorsan kasa yamuk mu diye bakmanı öneririm ben bakmadım alırken yamukmuş kasa ama çok bir sorun çıkarmıyor

Bütçen 8500 olmasa tabii ki Air 4 ve Apple Pencil almanızı önerirdim ama o bütçeye sıfır el alınmıyor. O yüzden mecbur iPad 9. Nesil hocam

Bu fiyatlardan alması gerekenler ve almak isteyenler bile utanıyor ama bazıları... Neyse
İkinci el bile satın alamıyoruz maalesef hocam :) .iPad 9 günlük kullanımda tatmin edecekse onu sipariş edeyim.Air 4 çok yenilikçi bir çok konuda yarın buluşup kontrol etmemi oneriir misiniz acaba temizse almam mantıklı mi

Fark var ancak sadece not tutma için çokta sorun olmayacaktır, bu kadar para verip ikinci ele bulaşmanızı ben önermem ancak bir sorun olmayacaktır eğer inceleyip düzgün olduğuna kanaat getirirseniz, karar sizin Air 4 daha iyi bir cihaz ancak ikinci el faktörü ile ben olsam es geçerdim.
Teşekkürler hocam

@ÇankayaBeyefendisi @Moneymoon @flaponer hocam peki sıfır alırsam 7300 e iPad 9 kalemiyle birlikte mi yoksa Matepad 11 kalem+klavye +çanta+Mause 7500 e mi

Son düzenleme:
@JemVargasTR
Sıfır alacaksanız halen daha iPad 9’dan yanayım ben, genel olarak iPadOS cihazlar daha uzun ömürlü olacaktır ve Huawei’in GMS’e erişimi olmayışından dolayı o fiyat veriyor olupta uğraşmanızı şahsen ben önermem ve kendim için alacak olsam yanaşmam.
İkinci el cihazın içinde bir sorun olup olamadığını da bilemeyiz dışarıdan bakıp denemek buna karşın fikir belki verebilir ancak hem ikinci el alıp hem daha fazla para ödeyeceksiniz, siz bilirsiniz riske girerseniz daha iyi bir cihaz var ama ben olsam yanaşmazdım.

@JemVargasTR
Sıfır alacaksanız halen daha iPad 9’dan yanayım ben, genel olarak iPadOS cihazlar daha uzun ömürlü olacaktır ve Huawei’in GMS’e erişimi olmayışından dolayı o fiyat veriyor olupta uğraşmanızı şahsen ben önermem ve kendim için alacak olsam yanaşmam.
İkinci el cihazın içinde bir sorun olup olamadığını da bilemeyiz dışarıdan bakıp denemek buna karşın fikir belki verebilir ancak hem ikinci el alıp hem daha fazla para ödeyeceksiniz, siz bilirsiniz riske girerseniz daha iyi bir cihaz var ama ben olsam yanaşmazdım.
Hocam üniversite bitimine 3 yıl kaldı 3 yıl Huawei idare etmez mi beni ,gms işine de baktım Microsoft teams çalışıyor drive de tarayıcıdan açılıyor diye gördüm sorun değil gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı