iPad Air 5 vs Samsung Tab S8+

Ctnnali

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.
Halihazırda iPad Air 5 ve Apple Pencil 2 sahibiyim.
Fakat evdeki tüm ekosistem Samsung.
Cep telefonum, akıllı saatim, Bluetooth kulaklıklarım, şarj aletlerim, powerbanklarım vs vs.
aslında Apple'dan memnunum tablet olarak ama tabletteki asıl amacım telefon ile çektiğim videoları editlemek, fotoshop yapıp sosyal medya da paylaşmak vs ve çok sık şekilde film izlerim.
Benim için Samsung telefonum ile çektiğim videoyu tablete atmak zor geliyor.
Bu sebepten Samsung tablete geçmek istiyorum.
Sizce mantıklı olur mu?

Merhaba arkadaşlar.
Halihazırda iPad Air 5 ve Apple Pencil 2 sahibiyim.
Fakat evdeki tüm ekosistem Samsung.
Cep telefonum, akıllı saatim, Bluetooth kulaklıklarım, şarj aletlerim, powerbanklarım vs vs.
aslında Apple'dan memnunum tablet olarak ama tabletteki asıl amacım telefon ile çektiğim videoları editlemek, fotoshop yapıp sosyal medya da paylaşmak vs ve çok sık şekilde film izlerim.
Benim için Samsung telefonum ile çektiğim videoyu tablete atmak zor geliyor.
Bu sebepten Samsung tablete geçmek istiyorum.
Sizce mantıklı olur mu?
Ben Air 5 alıp satmış biri olarak kesinlikle kaliteli Android tablet diyorum.
Apple belli bir fan boyları olan sistem.
Lokanta gittin çorba 4 çeşit sec birini yemek 4-6 çeşit sec 2sini gibi.
Android ne istersen en az 5-10 çeşit var.
Ücretsiz, Ücretli dahil.
Kaliteli 6-8-12gb ram yüksek pile sahip kaliteli Android tablet en az 10-15saat sizi yarı yolda bırakmaz !!
Telefon sadece iPhone tablet sadece iPad demek değil.
iPad al diyenler emin ol iPad sahibi değil yada kaliteli Android tablet kullanmamış insanlar!!

Tab S8+ sizden başka çok az kişi için bu kadar mantıklı olur zaten. Edit için kullandığınız programların Androiddeki durumlarına bakıp tercih edin.

Lokanta gittin çorba 4 çeşit sec birini yemek 4-6 çeşit sec 2sini gibi.
Ücretsiz, Ücretli dahil.
Kaliteli 6-8-12gb ram yüksek pile sahip kaliteli Android tablet en az 10-15saat sizi yarı yolda bırakmaz !!
iPad al diyenler emin ol iPad sahibi değil yada kaliteli Android tablet kullanmamış insanlar!!

Çok kez Android Tablet kullandım. Hiçbiri uzun ömürlü olmadı. Cihazı alıyorum, 1 kere güncelliyorum ve besbelli bir yavaşlatma var. Bunu sadece Samsung Galaxy Note 10.1'inde yaşamadım. O da zamanında tablet diye geçmezdi.

iPad her zaman daha fazla güncelleme aldı. 2017'de aldığım 5. Nesil iPad 2022 güncellemesini de aldı. Herhangi bir yavaşlatma söz konusu değil. Hala daha hiçbir oyunu takılmadan oynatıyor

Çok kez Android Tablet kullandım. Hiçbiri uzun ömürlü olmadı. Cihazı alıyorum, 1 kere güncelliyorum ve besbelli bir yavaşlatma var. Bunu sadece Samsung Galaxy Note 10.1'inde yaşamadım. O da zamanında tablet diye geçmezdi.

iPad her zaman daha fazla güncelleme aldı. 2017'de aldığım 5. Nesil iPad 2022 güncellemesini de aldı. Herhangi bir yavaşlatma söz konusu değil. Hala daha hiçbir oyunu takılmadan oynatıyor

Samsung'un son 2 yılı ile öncesinin bir alakası yok yazılım konusunda. One UI ile arayüzü çok başarılı eskiye göre. Güncelleme politikasında da 4 büyük Android güncellemesi, 5 yıl güvenlik güncellemesi sözü var amiral cihazlarının. Dolayısıyla zaten işlevsel özellikleriyle öne çıkan Android tabletler, belki de tek handikaplarını da Tab S serisinde dengelemiş durumdalar. Tek sıkıntıları fiyatları yüksek, iPad fiyatları rekabetçi kalıyordu ama Türkiye için bir tık özel fiyatlandırma var Samsung tarafında.

Lokanta gittin çorba 4 çeşit sec birini yemek 4-6 çeşit sec ikisini gibi.
Ücretsiz, Ücretli dahil.
Kaliteli 6-8-12 GB RAM yüksek pile sahip kaliteli Android tablet en az 10-15saat sizi yarı yolda bırakmaz!
iPad al diyenler emin ol iPad sahibi değil ya da kaliteli Android tablet kullanmamış insanlar!

Evde 2013 model iPad 2 var ve hala hayatta. Üstelik YouTube, Netflix rahatlıkla izleniyor, birçok uygulamayı App Store'dan indirip kurabiliyorum.Şarjı geçen hafta aldığım Lenevo tablet kadar gidiyor. Bu 10 içerisinde 1 kere bile sorun çıkarmadı. Emsali Android tabletler çoktan aramızdan ayrıldı.

Evde 2013 model iPad 2 var ve hala hayatta. Üstelik YouTube, Netflix rahatlıkla izleniyor, birçok uygulamayı App Store'dan indirip kurabiliyorum.Şarjı geçen hafta aldığım Lenevo tablet kadar gidiyor. Bu 10 içerisinde 1 kere bile sorun çıkarmadı. Emsali Android tabletler çoktan aramızdan ayrıldı.
Android'in 10 yıl öncesiyle bugünü arasında uçurum, Samsungun 2-3 yıl öncesiyle bugünü arasında epey fark var yazılım politikalarında, amiral cihazlar özelinde. Artık iOS/iPadOS vs OneUI/Android bu bakımlardan kıyaslanırken bu durum Android için bias olmaktan çıktı sayılır.

Ha 10 yıl bir teknolojik ürün ütopik bir süre orası da ayrı, amiral cihaz alan çoğu kullanıcı son teknolojide kalmak için alıyor, bu nedenle 3-5 yılda cihaz güncellemek daha sağlıklı. 10 yıl+ cihaz ölene kadar kullanılabiliyor olması Samsung tabletler için sayılan ve pratikte anlamlı olan argümanlar karşısında herkes için bir anlam ifade etmiyor.

Android'in 10 yıl öncesiyle bugünü arasında uçurum, Samsung'un 2-3 yıl öncesiyle bugünü arasında epey fark var yazılım politikalarında, amiral cihazlar özelinde. Artık iOS/iPadOS vs OneUI/Android bu bakımlardan kıyaslanırken bu durum Android için bias olmaktan çıktı sayılır.

Ha 10 yıl bir teknolojik ürün ütopik bir süre orası da ayrı, amiral cihaz alan çoğu kullanıcı son teknolojide kalmak için alıyor, bu nedenle 3-5 yılda cihaz güncellemek daha sağlıklı. 10 yıl+ cihaz ölene kadar kullanılabiliyor olması Samsung tabletler için sayılan ve pratikte anlamlı olan argümanlar karşısında herkes için bir anlam ifade etmiyor.

10 yıl sonra ilk defa Android bir ürün aldım ve bana inanılmaz zor geldi. En basitinden PC'ye bağlıyorsun görmüyor, yok menüye gir, model adını bul, 7 defa tıkla ona sonra geliştirici seçeklerine gir oradan hata ayıklamayı aç, sonra USB menüsüne gir aygıtın nasıl bağlanacağını seç ondan sonra Lenovo programı tableti görüyor.

Sadece kamplarda dizi/film izlerim diye aldım yoksa kesinlikle iade eder, iPad alırdım.

IPad'de ise USB'yi cihaza tak bu kadar.
Tabletlerin %90'ı 1 sene güncelleme alıyor sonrası kaderine terk ediliyor. Ayrıca güncelleme alsa ne olacak her güncellemeden sonra cihaz daha da yavaşlıyor.

Güncellemeler de sıkıntı mesela benim tablete 4 ay önce Android 12 sürümü gelmiş ama otomatik günellemeye bir türlü düşmüyor. Cihazı PC'ye bağlayıp güncellemek de sıkıntı o şekilde güncellersen her şeyi siliyormuş. Saçma sapan işler yani.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı