iPad almak mantıklı mı, 12 Pro Max mi alınmalı?

OnePC

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye
Merhaba. Elime yakın zamanda 8-9 bin lira para gelecek. 1-2 bin lira bütçemi aşabilirim maksimum. Alsam da ikinci el alırım zaten. Normalde MacBook Pro almak istiyorum da ama gayet güzel şu anki kullandığım laptop. GTX 1050 idare ediyor. Oyun oynayan birisi de değilim. Sadece 17.3 inç olduğu için dışarıya çok çıkaramıyorum o kadar. Sonra iPhone 12 Pro Max geldi aklıma. Ama 4 ay önce daha aldım iPhone 11'i. Gerek yok diye düşünüyorum. Sizce iPad almak mantıklı mıdır? Air 4 veya 10. nesil düşünüyorum. En az 128 GB olacak. Celluar olsa da olur olmasa da olur. Bundan önce de Air 2 16 GB Celluar kullanmıştım. Sonra bilgisayar alacağım için satmıştım. Kurstan ve okuldan eve geldiğimde bilgisayarın başına oturamıyorum yorgunluktan. iPad almaya değer mi? İlerleyen zamanlar da klavye, mouse, Apple Pencil gibi aksesuarlar da alabilirim.

Yani iPhone 11'i de yeni aldım aslında. MacBook Pro veya iPad düşünüyorum.

MacBook Pro veya iPad daha mı mantıklı hocam ?

Ben iPad diyorum. Halihazırda bir dizüstü bilgisayarınız varmış. İkincisi saçma olur. Seçeneklerinizden birisi iPad olduğuna göre, MacOS'de iPadOS üzerinde yapamayacağınız bir şey yapmaya niyetiniz yok. iPad taşınabilirlik olarak da daha rahat olur, üstüne tabletim de yok diyorsunuz.

Telefonu iPhone 14 serilerine yükseltmeyeceksen mantıklı değil. iPad bir Macbook değil fakat dizi/film izlemek, müzik dinlemek, ufak tefek işleri halletmek için mini bilgisayar gibi zaten.

Geri
Yukarı