iPad fiyatları neye göre değişiyor?

dinojarj

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar daha bugün arkadaşım iPad 8. nesil 128 GB aldı. Fiyatına baktım bayağı düşmüş fakat dolar arttı, fiyatı neden düşmüş ki?
Ben de iPad 8. nesil almak istiyorum fakat fiyatı ne zaman düşer ya da ne zaman artar tahmin edemiyorum, yardımcı olur musunuz? Alacak bütçem şu an olmadığı için karne indirimlerini, okul açılma indirimlerini, efsane cuma indirimlerini düşünüyorum.

iPad 8 ( 32 gb ) 329 dolara satışa sunuldu. Telefon gibi bir kayıt ücreti olmadığı için 2900'e satılması normal.

Dolar'daki değişimlerin piyasaya/fiyatlara yansıması çabuk olmaz. Fiyatlara zam olarak yansıtan satıcı fırsatçıdır, elindeki ürünler Dolar düşükken alınmış olsa bile güncel kurdan satış yapar. Ayrıca ülkemizde Apple ürünlerindeki vergi oranları düşük diye biliyorum, sebebini hatırlamıyorum.

Arkadaşlar daha bugün arkadaşım iPad 8. nesil 128 GB aldı. Fiyatına baktım bayağı düşmüş fakat dolar arttı, fiyatı neden düşmüş ki?
Ben de iPad 8. nesil almak istiyorum fakat fiyatı ne zaman düşer ya da ne zaman artar tahmin edemiyorum, yardımcı olur musunuz? Alacak bütçem şu an olmadığı için karne indirimlerini, okul açılma indirimlerini, efsane cuma indirimlerini düşünüyorum.

Dolar, IMEI ücreti vs.

Geri
Yukarı