iPad nasıl şarj edilmeli?

Kestirmeler ayarladım. Otomasyon ile pil %25 altına düştüğünde bana uyarı veriyor. Şarj ederken de %75 üstüne çıktığında uyarı veriyor hemen çekiyorum. Böylece döngümü hiç bozmuyorum.

Nasıl 2-3 aya düşüyor. 4 aydır %100 :/ yani 6. aya geldiğimde %96 mı olacak? Sanmıyorum ama bakalım. Unutmazsam 6. ayda bu mesajı alıntılarım.
Tam doldurmadığın için cihaz sadece aldığı ve verdiği enerjiye göre doluluğunu belirtiyor. Cihazlar batarya kalibrasyonunu tam şarj ve deşarj anında yaparlar. Bu yüzden batarya sağlığı hakkında yani batarya kapasitesi ne kadar olduğunu hesaplayamıyor. Yaptığın şey doğru. 5-95 arası kullanmanın yeterli olacağını düşünüyorum. Yani tam döngüye soktuğunda doğru değeri göstermeye başlayacaktır ki bu zaman alan bir süreçtir. Direk kalan sağlığını göstermez.

Bı tane kanalda video izlemiştim boyla yaptiginizda bataryanın %60 ini kullaniyosunuz %40 ı islevsizmi o yüzde 40ı oluyo tarzı bişey anlatmıştı doğru şarj 5-100 falan diyordu
%40’ı tabii işlevsiz değil. Ben hiç mi tam şarj etmedim elbette ettim. Ancak birkaç sefer sadece. Tüm gün dışarda olacağım zaman, evde veya ofiste şarja takamayacağım zaman %100 yaptım kullandım. %40 işlevsiz değil ama bataryayı sağlıklı tuttuğum sürece beni uzun vadede o %40’ı kullanmak zorunda kaldığımda da yarı yolda bırakmıyor telefon.

Yüklediğim görseller de kanıtı. Aldığım günden beri 20-80 şarj ediyorum. Görselde telefonumu 10 nisanda aldığım görülebilir garanti süresine bakarak. Yani 4 ay 6 gündür %100 pil sağlığını koruyorum hala. Ne kadar doğru bir iş yaptığımı anladım. iPad için de aynı durum geçerlidir.
Apple yılda bir kere batarya değişim hakkı veriyor mu ?

Apple yılda bir kere batarya değişim hakkı veriyor mu ?
Hayır öyle bir şey yok. Batarya değişim şartları şöyle; eğer pil şarj döngüsü 500’ün üstüne çıkmamışsa ve buna rağmen pil sağlığı %80’in altına düşmüşse, o zaman garanti kapsamında değiştiriliyor. Başka türlüsü mümkün olmaz. Yılda bir diye bir durum söz konusu değil. Firma pil değiştirmekten batardı o zaman.

Bunu nasıl ayarladınız ?
Kestirmeler uygulamasına girip Otomasyon kısmından "Yeni Kişisel Otomasyon" oluşturuyorsun. "Pil Düzeyi" seçeneğini bulup istediğin değere ayarlıyorsun. Sonrasında "İşlem Ekle" diyerek "Metni Seslendir" işlemini seçiyorsun. Pil düzeyi istediğin değere geldiğinde Siri otomatik olarak senin belirlediğin metni seslendiriyor.

Ben %25 altındayken "Pil düşük.", %75 üstündeyken "Pil dolu." şeklinde konuşması için ayarladım.

Kestirmeler uygulamasına girip Otomasyon kısmından "Yeni Kişisel Otomasyon" oluşturuyorsun. "Pil Düzeyi" seçeneğini bulup istediğin değere ayarlıyorsun. Sonrasında "İşlem Ekle" diyerek "Metni Seslendir" işlemini seçiyorsun. Pil düzeyi istediğin değere geldiğinde Siri otomatik olarak senin belirlediğin metni seslendiriyor.

Ben %25 altındayken "Pil düşük.", %75 üstündeyken "Pil dolu." şeklinde konuşması için ayarladım.
Tamam hocam teşekkür ederim
Kestirme kullanmak çok şarj yiyor mu biliyor musunuz

Yeni konular

Geri
Yukarı