iPad Pro 2021 vs Laptop

murat06

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, Ben üniversite 3. sınıf grafik tasarım öğrencisiyim.
Derslerimin gereği çizim yapmam Photoshop, After Effects, illustrasyon gibi programları kullanmam gerek.
Ancak ben çizim yapmayı daha çok seviyorum her an elimin altında çıkartıp bir şeyler karalamak için mutlaka defter bulunduruyorum.
Biryandan da programlarla da ugraşmam gerekecek sizce laptop alıp çizim yapmaktan feragat mı etmeliyim yoksa iPad mı almalıyım? Kararsız kaldım, düşüncelerinizi alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
iPad daha mantıklı olur gibime geliyor. Birçok program var kullanabileceğin fakat laptop aldığın zaman dokunmatik ekran ve kalem desteği bulunması da gerekiyor. Ben oyumu iPad'den yana kullanıyorum :)

Merhabalar, Ben üniversite 3. sınıf grafik tasarım öğrencisiyim.
Derslerimin gereği çizim yapmam Photoshop, After Effects, illustrasyon gibi programları kullanmam gerek.
Ancak ben çizim yapmayı daha çok seviyorum her an elimin altında çıkartıp bir şeyler karalamak için mutlaka defter bulunduruyorum.
Biryandan da programlarla da ugraşmam gerekecek sizce laptop alıp çizim yapmaktan feragat mı etmeliyim yoksa iPad mı almalıyım? Kararsız kaldım, düşüncelerinizi alabilir miyim?
Grafik tasarımda illusrator ve photoshop üzerinden işler yürüyor.
Senin kullanacağın programlar bunlardır.
Fakat ipad de ise procreate kullanacaksın.Çok güzel ve basit.
Tablet sonuçta oturduğun yerden çizmenin rahatlığı başka.
Ben bilgisayar öneririm.Herşeyi yapabilrsin bilgisayarda.

iPad daha mantıklı bence. Hem iPad’in Photoshop sürümü de var. Bilgisayar sürümüyle nerdeyse aynı çok az farklar var.

Merhabalar, ben üniversite 3. sınıf grafik tasarım öğrencisiyim.

Affinity design, Illustrator gibi programlar IPad'de var. iPad kalemi aşırı kullanışlı. Ben lise öğrencisiyim. Tablet ve kalemi alıp koltuğa geçip ayaklarımı uzatıp ders çalışıyorum. Bu çok büyük bir konfor.

Grafik tasarımda illusrator ve Photoshop üzerinden işler yürüyor.
Senin kullanacağın programlar bunlardır.
Fakat iPad de ise procreate kullanacaksın. Çok güzel ve basit.
Tablet sonuçta oturduğun yerden çizmenin rahatlığı başka.
Ben bilgisayar öneririm. Her şeyi yapabilrsin bilgisayarda.

Evet o programlar üzerinden yürüyor ama ben ileride illustrasyon tarafına yoğunlaşmak istiyorum mesleğimin biraz da.

Evet o programlar üzerinden yürüyor ama ben ileride illustrasyon tarafına yoğunlaşmak istiyorum mesleğimin biraz da.
Ben mühendislik okuyorum. İkisinide satın aldım. Evet alternatifler var ama bazı programlar bilgisayar seviyesine yakın değil. Sürekli güncelleme alıyor. Benim tavsiyem ilk etapta bilgisayar alman. Çok içinde kalırsa bir zaman sonra tableti satın alırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı