iPad Pro öğrenci için uygun mu?

• Konuyu başlatan Kyuji
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 2B

Kyuji

Femtopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar, ben şu anda üniversite sınavına çalışıyorum ama teknolojik bir alete ihtiyacım var. Bu yüzden iPad Pro almak istiyorum ama tam emin değilim. Sizin görüşünüze ihtiyacım var. iPad Pro'dan memnun musunuz? Ders çalışmak için uygun mu? Yoksa bir laptop daha mı çok performans verir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne için kullanmak istediğine göre değişir. Ben 2017 senesinde sanırım ilk nesil ipad prolar çıktığında almıştım. Üni bire giden bir tıp öğrencisi olarak aşırı işime yaramıştı. Notability isimli programla birlikte hem not alıp hem ses kaydı alarak kullandım hala da kullanıyorum. Hafif olması benim adıma aşırı rahatlık veriyor adeta defter taşımak gibi bir şey oldu (laptoptan bence en büyük artısı). Bunlar dışında dizi film izliyorum sanki her an yanımda televizyon taşıyor gibiyim ama dediğim gibi sen ne amaçla kullanmak istiyorsun bu çok önemli ipadin bilgisayar olmadığını ve mühendislik uygulamalarını çalıştıramayacağını unutma. Bir de appledan alacaksan öğrenci programı kapsamında ekstra indirim yapıyorlardı yıllar öncesinde hala devam ediyor mu bir bakmanı tavsiye ederim.

Üniversite'de defter gibi kullanırsın diğer arkadaşın dediği gibi, ama biraz tuzlu. Hangi bölümü istediğine'de bağlı. Mühendislik gibi bölümler'e gideceksen laptop almalısın.

Ne için kullanmak istediğine göre değişir. Ben 2017 senesinde sanırım ilk nesil ipad prolar çıktığında almıştım. Üni bire giden bir tıp öğrencisi olarak aşırı işime yaramıştı. Notability isimli programla birlikte hem not alıp hem ses kaydı alarak kullandım hala da kullanıyorum. Hafif olması benim adıma aşırı rahatlık veriyor adeta defter taşımak gibi bir şey oldu (laptoptan bence en büyük artısı). Bunlar dışında dizi film izliyorum sanki her an yanımda televizyon taşıyor gibiyim ama dediğim gibi sen ne amaçla kullanmak istiyorsun bu çok önemli ipadin bilgisayar olmadığını ve mühendislik uygulamalarını çalıştıramayacağını unutma. Bir de appledan alacaksan öğrenci programı kapsamında ekstra indirim yapıyorlardı yıllar öncesinde hala devam ediyor mu bir bakmanı tavsiye ederim.
Bence teknik çizim için kullanılabilir hocam. Çünkü bunun üzerine AppStore'da CAD uygulamaları yayınlandı ve kullanılıyor. Ayrıca iPad Pro'ların işlemcileri çoğu günümüz laptop işlemcilerinden daha iyidir. Ama tabii ki laptop ile iPad Pro bir değil. Ben de laptop öneririm.

Evet arkadaşlar, ben şu anda üniversite sınavına çalışıyorum ama teknolojik bir alete ihtiyacım var. Bu yüzden iPad Pro almak istiyorum ama tam emin değilim. Sizin görüşünüze ihtiyacım var. iPad Pro'dan memnun musunuz? Ders çalışmak için uygun mu? Yoksa bir laptop daha mı çok performans verir?

iPad Pro işini görür iyidirde sadece fiyatlar malum iPad Pro alıcağına bence işini gören bir laptop alsan daha iyi olabilir

Tıp gibi fakültelerde, laptop değil slayt-not takip edip çalışmak için bir tablet çok daha kullanışlı, kesinlikle laptoptan güzel ders çalışılmıyor. Tablette alıyorsunuz elinize kalemi, altını çiziyorsunuz yanına not ekliyorsunuz yıldız atıyorsunuz çok çok rahat hale geliyor ders çalışmak. Kendim tıp okuyorum, 2012’de aldığım iPad ve Aliexpress’ten aldığım dandik kapasitatif kalem bile benim için en pahalı laptoptan kullanışlı şu an. Proya gerek olmayabilir Air yetebilir diye düşünüyorum. Çünkü genelde basit programlar kullanılıyor. Pro’nun kalem performansı ekran yenilenme hızı yüksek olduğu için daha iyi ama çizim değil not tutma amacıyla alınacaksa Air yeterince iyi.

Mimarlık, tasarım gibi çizim gerektiren işlerde, iPad Pro’nun iyi olabileceğini düşünüyorum ama kullanıcı deneyimlerine bakmak lazım. Burada birkaç kişi profesyonel düzeyde çizim yaptığını, render aldığını anlatıyordu. Büyük ihtimalle taşınabilir ve güçlü bir çözüm arıyorsanız sizi çok mutlu eder.

Çizim değil, kodlama üzerine bir şeyler yapılacaksa gerçekten fikrim yok iPad’lerin kodlama durumu hakkında. Büyük ihtimalle laptop daha iyi olur.

Geri
Yukarı