iPhone 11 128 GB vs 12 Mini 64 GB

Demir95

Hectopat
iPhone 6S kullanıyorum. Eskidiği için ve artık 16 GB kullanmak istemediğimden telefon değiştireceğim. iPhone olmasını istiyorum alacağım telefonun. Eylül sonu ekim başı gibi almayı planlıyorum. Aklımda 11 128 GB ile 12 mini 64 GB var. Telefona dizi indiren biriyim. Ara sıra da video çekerim. Benim için önemli olan batarya ama çok da büyük bir telefon kullanmak istemiyorum. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

iPhone 6S kullanıyorum. Eskidiği için ve artık 16 GB kullanmak istemediğimden telefon değiştireceğim. iPhone olmasını istiyorum alacağım telefonun. Eylül sonu ekim başı gibi almayı planlıyorum. Aklımda 11 128 GB ile 12 mini 64 GB var. Telefona dizi indiren biriyim. Ara sıra da video çekerim. Benim için önemli olan batarya ama çok da büyük bir telefon kullanmak istemiyorum. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

12 mini hocam ancak depolama yeter mi emin değilim.

Kamera ve videoda standart bir kullanıcının fark edebileceği şeyler var mı?

Ekran da var hocam.
12 mini ekranı çok daha iyi. Bataryasını düşünmeyin ekranı küçük olduğu için güç tüketimi az oluyor. Neredeyse iPhone 11 kadar iyi şarjı var diyebilirim.
Ama 64 GB yetmeyebilir video çekeceğiniz için iPhone 11 128 GB hafızası ile daha iyi bir depolama sunuyor.

64 GB videolarla çok çabuk dolabilir. Ben fazla video çekmem fakat elimdekiler bile depolamamı doldurmama yetiyor. Bana kalırsa bu dediklerinizi göz önüne alacak olursak 11 almanız sizin için daha iyi olur.

Ekran da var hocam.
12 mini ekranı çok daha iyi. Bataryasını düşünmeyin ekranı küçük olduğu için güç tüketimi az oluyor. Neredeyse iPhone 11 kadar iyi şarjı var diyebilirim.
Ama 64 GB yetmeyebilir video çekeceğiniz için iPhone 11 128 GB hafızası ile daha iyi bir depolama sunuyor.

Küçük ekranın yanı sıra daha verimli bir yonga seti ve OLED bir ekran var hocam.

Kamera ve videoda standart bir kullanıcının fark edebileceği şeyler var mı?

Kamera hakkında pek bir bilgim yok hocam ancak ikisi arasında devasa bir fark yok diye biliyorum.

"Benim için önemli olan batarya ama çok da büyük bir telefon kullanmak istemiyorum." dediğin için açıkça iPhone 12 mini.

Depolama 128 olursa iyi olur çünkü zaten 20 GB vs sistem tüketiyor; 4K video, fotoğraf derken 64 GB hızlı dolabilir. Geri kalan her şeyde ise 11'den üstün. ( ben 11 kullanıyorum memnunum ama yukarıda alıntıladığım cümlenden dolayı 12)

Geri
Yukarı