Çözüldü iPhone 11 4K/60 Kameralar Arası Geçiş

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TimurcanK.

Hectopat
Arkadaşlar Merhaba,
Hafta sonu iPhone 11 aldım. Kamerasını sıkça kullanıyorum çokta beğeniyorum ancak bir sorum var. Diğer bütün çözzünürlüklerde kayıt anında genişten ultra genişe geçebilirken bu işlemi 4K/60 FPS modunda gerçekleştiremiyorum. Videoyu ya geniş ya da ultra genişte çekmem gerekli. Kullanan arkadaşlar veya bilgi sahibi olanlar yardımcı olabilir mi?
Bunun sebebi nedir? Teknik bir detay mı yoksa yazılımla ilgili mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdiden Teşekkürler.

Bende de aynı telefon var. Bugüne kadar farketmemiştim. Şimdi denedim aynı sorun bende de oldu. 4K 30FPS de sorun yok ama 4K 60FPS de olmuyor.

Evet, çünkü 4K 60fps video çekerken korkunç ötesi bir işlem gücü harcanıyor. Bu yüzden 2 kamera arasında geçişler telefona göre limitleniyor. Bunları Ali ile inceleme videomuzda detaylı bir şekilde anlattık. Vaktiniz olduğunda izlersiniz.

Evet, çünkü 4K 60fps video çekerken korkunç ötesi bir işlem gücü harcanıyor. Bu yüzden 2 kamera arasında geçişler telefona göre limitleniyor. Bunları Ali ile inceleme videomuzda detaylı bir şekilde anlattık. Vaktiniz olduğunda izlersiniz.
Çok teşekkür ederim nedenini arıyordum (yazılımsal mı donanımsal mı nasıl oluyor diye). Bir türlü bulamamıştım :)

Evet, çünkü 4K 60FPS video çekerken korkunç ötesi bir işlem gücü harcanıyor. Bu yüzden 2 kamera arasında geçişler telefona göre limitleniyor. Bunları Ali ile inceleme videomuzda detaylı bir şekilde anlattık. Vaktiniz olduğunda izlersiniz.

Merhaba konu dışı ama iPhone 11'i yüzde 60'ta 55'te gece şarja taksam uzun vadede pil sağlığı hızlı düşer mi (pili 2 yıl sonra değiştireceğim)

Yeni konular

Geri
Yukarı