iPhone 11 almak para israfı mı?

iPhone kaliteli bir telefondur ve Android cihazlardan daha uzun ömürlü olur. Sadece 2 sene sonuna doğru bir batarya değişimi gerekebilir. Kameraya megapixel olarak yaklaşmaman lazım kullanılan lens kullanılan yazılım daha önemlidir bu yüzden iPhone 11 kamerası çok çok üstün N9 Pro'dan. IPhone'ler iOS işletim sistemi kullanır ve bu sistem çok stabil, az RAM tüketen bir sistemdir. Bu yüzden telefonlara yüksek miktarda RAM koymaya gerek kalmıyor. Fakat şu konuya değinmek istiyorum kendi çıkış ülkesinde insanlar bu telefona 600 küsur birim para ödeyerek ulaşıyorken bizim ülkemizde 7000 birim paraya ulaşılıyor. Yani iPhone almak bizim ülkemizde mantıksız hale geliyor çünkü soygun gibi bir şey oluyor ortada. Android cihazlarda da fiyat farkı var elbet ama iPhone cihazlarda olduğu kadar değil. Şahsen ben kendime bu durumu yediremediğim için telefon alırken iPhone almamıştım. Eğer maddi durumunuz iyiyse ve bu fiyat farkı durumu bana koymaz diyorsanız sizin için iPhone 11 iyi bir tercih olur fakat benim gibi düşünecek olursanız kesin bir fiyat aralığı verirseniz burada daha yardımcı olabiliriz.

iPhone seni uzun yıllar götürür, evet fiyatları yüksek lakin birçok artıları var bana göre, bütçen yetiyorsa 11 al ( aktif olarak kullandığım bir telefon çok da memnunum) yetmiyorsa SE 2 alabilirsin. 2 telefonunda detaylı incelemesini İphonedo dan izlemeni öneririm.

(Bana göre) evet para israfı onun yerine bir Xbox Series S alıp üstünede seni 3 4 sene götürebilecek bir telefon alabilirsin iPhone gerçekten para israfı.

iPhone için atıp tutanlara aldırma.
Özetle ;

Mercedes ile de A noktasından B noktasına gidersin.
Şahin ile de A noktasından B noktasına gidersin.

Önemli olan ;

- Aracı kullanırken hissettiğin
- Kendini güvende hissettiğin
- Özel hissettiğindir.

Özetle kişi kendine yakışanı yapar her zaman burda ki insanlar çöp atma mitingi yapıyor her olayda.

Android sevenler için Mercedes çoktur çünkü Android her 10 cihazdan 9’unda vardır , geriye kalan bir cihaz ise iOs’dir. :)

iPhone bu işin Mercedesidir.
Android tarafında düşüneceğin tek Ürün Xiaomi Mi 10T Pro olsun :)

Bütçen yeterlidir diye düşünüyorum sonuçta iPhone soruyorsun , bol şans

Geri
Yukarı