iPhone 11 için koruyucu cam ve kılıf önerisi

eL orfaNato

Hectopat
iPhone 11 için koruyucu ekran ve kılıf almam gerekiyor. Fakat çevreden duyduğum kadarıyla ekranı tamamen kaplayanı ve tamamen kaplamayanı varmış.
Aynı şekil nano ekran koruyucu olanı ve sadece kırılmaz cam olarak geçen seçenekleri var. Bu durumda hangilerini önerirsiniz? Hangileri daha sağlıklı olur?
Doğrudan model marka öneriniz varsa o da çok işime yarayacaktır. Çok üst düzey bir şey düşünmüyorum lakin ilk kez iPhone 11 gibi üst segment bir telefon kullanacağım, ve bu parçaların da en az standart ve iyi kalite de olmasını istiyorum.

Özellikle kullanıcı yorumları ve dayanaklı yorumlar benim için çok önemli, çünkü bir an önce almam gerekiyor. Koruyucu kılıf ve ekranları almadığım için ekstrem sakınıyorum sanki telefonu. :D.

Son düzenleyen: Moderatör:

Umarım işini görür.

Bende henüz yeni iPhone 11 aldım ve kılıf olarak şu modeli kullanıyorum ve hoşuma gitti tavsiye ederim.

Ekran koruyucusunu açıkcası çok önemsemedim bu zamana kadar hiç telefon düşürüp kırmadım. Tabii ki bazen şanssızlık olabilir ve düşüp kırılabilir. Bu sebepten 15 liraya bir telefoncudan taktırdım. Biraz yanlardan açıklık var ama kılıfta kullandığım için sorun olmayacağını düşünüyorum. Burası da sizin isteğinize kalmış tabii ki isterseniz tam kaplayan bir koruma da taktırabilirsiniz. Tek ihtiyacım internetten sadece telefonun arkası için bir jelatin almak kaldı. Eski telefonumun(iPhone 7) arkası kılıf yüzünden leke olmuştu ve silmeme rağmen çıkmamıştı. Aynı şey olmasını istemediğimden dolayı. Umarım biraz olsun yardımcı olmuşumdur. Kendi deneyimlerimi aktarmak istedim.

Umarım işini görür.

Sanırım kılıfı Spigen alacağım, hoş gözüküyor ve güvenilir duruyor, öneri için teşekkür ederim.
Ekran koruyucu ise hala muallak benim için, onu da önemsiyorum, standart şekilde alırsam tüm telefoncularda var, ekstra bir kullanıcı dikkatinden geçmiş bilmediğim detay falan çıkar belki, araştıracağım.

Bende henüz yeni iPhone 11 aldım ve kılıf olarak şu modeli kullanıyorum ve hoşuma gitti tavsiye ederim.

Ekran koruyucusunu açıkcası çok önemsemedim bu zamana kadar hiç telefon düşürüp kırmadım. Tabii ki bazen şanssızlık olabilir ve düşüp kırılabilir. Bu sebepten 15 liraya bir telefoncudan taktırdım. Biraz yanlardan açıklık var ama kılıfta kullandığım için sorun olmayacağını düşünüyorum. Burası da sizin isteğinize kalmış tabii ki isterseniz tam kaplayan bir koruma da taktırabilirsiniz. Tek ihtiyacım internetten sadece telefonun arkası için bir jelatin almak kaldı. Eski telefonumun(iPhone 7) arkası kılıf yüzünden leke olmuştu ve silmeme rağmen çıkmamıştı. Aynı şey olmasını istemediğimden dolayı. Umarım biraz olsun yardımcı olmuşumdur. Kendi deneyimlerimi aktarmak istedim.

Öncelikle yorum ve alaka için teşekkür ederim. Spigen öneriliyor genelde, genel olarak kaliteli gözüküyor. Kılıfın dış görünüşü düz, farklı bi dizaynlı ve apple simgesini gösteren farkı modeller var. Spigen de pek model bulamadım genelde kapalılar. Ama bu çokta önemli değil, bir zaman sonra yaza doğru belki arka apple simgesi daha açık bir kılıf alırım.
Arka koruyucu olarak geçiyor sanırım dediğiniz biraz araştırdım, folyoya benzer yine bir cam takıyorlar sanırım arkayada, acaba ben de mi taktırsam diye düşünmedim değil. Çünkü iPhone 11 almadan önce çevremde siyahını kullananlarda özellikle aşırı net gözüken lekeler duruyordu, kalıcı olacağını sanmıyorum ama bilemedim de.

Ekran koruyucuya gelirsek bence çok önemli. Telefonun kasası özellikle çok sağlam ama ekran daha savunmasız kalıyor. Kendi deneyimlerimden aktarayım, daha önce Samsung ve LG markalarında, kalitesiz ekran koruyucunun, dokunmatik panelinde sorunlar oluşturduğunu gördüm ve kendim de yaşadım. Hem tıklamada hem de fonksiyonel işleyişte problem çıkarabiliyor. Hatta bir süre sonra çıkarmaya çalıştığımda ekran çıkacaktı nerdeyse. Tabi ki çok uç malzeme farkları var ama yine de benim aklımda önemli olarak kaldı.
Yine aklınızda bulunsun.

Vallahi haklısınızdır herkesin tecrübesi ve yaşadığı sorunlar farklı. Ben şimdiye kadar camları en fazla 20 liraya taktırmışımdır ve hiç problem yaşamadım. Bazen zevkine oynuyordum yanlardan hava alıyordu sonrasında gidip tekrar taktırıyordum 10 liraya. :D şu ana kadar ki telefonlarımdan da sadece biri LG G2 tamire gitti. Onun sebebi de ben değil. Lise de sınavda telefonları toplarken hocam yere düşürüp camını kırmıştı. :D şanssızlık işte. Kendisi yaptırdı sonrasında ücretini verip. Dediğim gibi bu kılıfı öneririm ben kendim kullanıyorum ve hoş gerçekten Apple logosunun görünmesi benim için önemli değil aklıma bile gelmedi açıkcası. Arka kısma gelecek olursak ben arkaya taktırmanızı tavsiye ediyorum. Her telefonda olmaz belki ancak dediğim gibi eski telefonum iPhone 7 arkasında kalıcı leke kaldı kılıftan dolayı bu yüzden ben kendim alıp takmayı düşünüyorum. Tercih size kalmış tabii ki.

Tabi öyle oluyor, herkes bir problem yaşıyor elbet ama farklılık gösteriyor. Sizin ekran koruyucu olayınız da bayağı iyiymiş :D

Şuan hangi model kullanıyorsunuz?
Sizim ekran koruyucu telefonu tamamen kaplamıyordu değil mi? Tam kaplayan istiyorum da ona bakacağım şimdi, Spigen'in buldum yine.
Leke ihtimaline karşı telefon arka kısmına koruyucu da bakacağım. Yine sanırım Spigen kılıf alırım görünüşü benim de hoşuma gitti.
Başka bir görüşü olan çıkar mı acaba diye beklemedeyim, satın almadan önce belki bilmediğimiz bir şey yazan çıkar :)

Tabi öyle oluyor, herkes bir problem yaşıyor elbet ama farklılık gösteriyor. Sizin ekran koruyucu olayınız da bayağı iyiymiş :D

Şuan hangi model kullanıyorsunuz?
Sizim ekran koruyucu telefonu tamamen kaplamıyordu değil mi? Tam kaplayan istiyorum da ona bakacağım şimdi, Spigen'in buldum yine.
Leke ihtimaline karşı telefon arka kısmına koruyucu da bakacağım. Yine sanırım Spigen kılıf alırım görünüşü benim de hoşuma gitti.
Başka bir görüşü olan çıkar mı acaba diye beklemedeyim, satın almadan önce belki bilmediğimiz bir şey yazan çıkar :)

Şu an Iphone 11 kullanıyorum alalı henüz 1 hafta oldu. Kılıfı spigenin kendi sitesinden sipariş ettim ertesi gün geldi(Ankara’da oturuyorum). Ekran kaplamaya gelirsekte evet tam kaplamıyor yanlardan birazcık boşluk var. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Bende 11 kullanıyorum yeni sayılır şahsen ben tamamen ekranı kaplayan koruma camı aldım hem görüntü hemde sağlamlık olarak tavsiye ederim. Kılıf olarak kamera kısmı ve alt tarafı kapalı lansman kılıfı kullanıyorum. Orjinal değil tabi ama kaliteli bir ürün.

Bende 11 kullanıyorum yeni sayılır şahsen ben tamamen ekranı kaplayan koruma camı aldım hem görüntü hemde sağlamlık olarak tavsiye ederim. Kılıf olarak kamera kısmı ve alt tarafı kapalı lansman kılıfı kullanıyorum. Orjinal değil tabi ama kaliteli bir ürün.

Bahsettiğiniz ürünlere internetten bir bakmak isterim, kullanıcı önerisi olması benim için çok önemli. 1 saattir kılıflara ve koruyucu ekranlara bakıyorum, iPhone 11 almışken iyi bir kılıf olsun dedim Spigen markasına bakıyorum ama 100 TL'den aşağı yok, bir artısı var mı bilmeden okuduğum önerilerden alacağım sanırım en sonunda. Bile bile satın alacağım bir ürün olsa fahiş fiyatlara da maruz kalmasam iyi olur tabi. Ama koruyucu ekranı tam ekran istiyorum bende onu henüz bulamadım. Spigen'de de tam ekran bulamadım mesela.

Bahsettiğiniz ürünlere internetten bir bakmak isterim, kullanıcı önerisi olması benim için çok önemli. 1 saattir kılıflara ve koruyucu ekranlara bakıyorum, iPhone 11 almışken iyi bir kılıf olsun dedim spigen markasına bakıyorum ama 100 TL'den aşağı yok, bir artısı var mı bilmeden okuduğum önerilerden alacağım sanırım en sonunda. Bile bile satın alacağım bir ürün olsa fahiş fiyatlara da maruz kalmasam iyi olur tabii. Ama koruyucu ekranı tam ekran istiyorum bende onu henüz bulamadım. Spigen'de de tam ekran bulamadım mesela.

Alırken ben de çok araştırmıştım hayatımda gördüğün kılıf çeşitliliği en az olan telefon iPhone 11 olabilir. O kadar az vardı ki bulamadım istediğim bir şey en son spigenden buldum bulunca da aldım hemen. 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı