iPhone 11 kamerası iyi çekmiyor

Kamera koruyucuya pek gerek yokki, kamera camları oldukça sağlam oluyor Iphonların. Benim 6S'in hiç çizilmemişti kamera camı. Bir de kılıfsız kullanıyordum. Kameraya takılan koruyucu cam bence her şekilde performansı etkiler. Onlar her şekilde fark etmesenizde sararıyor, ufak tozlar alıyor ek olarak adamlar o cama göre ölçüp lensi koyuyor hesap yapıyor sonuçta, ek bir cam dengeyi bozar. İlla kamerayı koruyacaksanız bence kamera çıkıntılı bir kılıf alın en azından bir zemine koyduğunuzda temas etmez.

Kamera koruyucuya pek gerek yokki, kamera camları oldukça sağlam oluyor Iphonların. Benim 6S'in hiç çizilmemişti kamera camı. Bir de kılıfsız kullanıyordum. Kameraya takılan koruyucu cam bence her şekilde performansı etkiler. Onlar her şekilde fark etmesenizde sararıyor, ufak tozlar alıyor ek olarak adamlar o cama göre ölçüp lensi koyuyor hesap yapıyor sonuçta, ek bir cam dengeyi bozar. İlla kamerayı koruyacaksanız bence kamera çıkıntılı bir kılıf alın en azından bir zemine koyduğunuzda temas etmez.
Bazı iPhone 11 kullanan arkadaşlarımın story leri bu şekilde örnek atıyorum fotoğrafları incelersen sevinirim hocam ne yapacağımı inanın bilmiyorum puslu puslu çekimler oluyor ikindi vakitleri ve gece arkadaşımda yoktu

Dosya Ekleri

• 99E464A4-E064-45FE-A5AD-BA1E6EC7FF41.jpeg
    99E464A4-E064-45FE-A5AD-BA1E6EC7FF41.jpeg
    67,4 KB · Görüntüleme: 82
  • F97FA868-72FD-4FB2-86B6-A3F1A7AF1DA3.png
    F97FA868-72FD-4FB2-86B6-A3F1A7AF1DA3.png
    262 KB · Görüntüleme: 88
Telefonlara takılan extra aksesuarlar kullanım deneyimini törpülüyor. Kutudan çıktığı şekilde kullanın. Yıllardır 5s, 7 kullandım ve 12 minik kullanıyorum extra bir şey takmadım ne çizildi ne başka bir şey.
Koruyucuyu çıkarıp dene bir de.

Telefonlara takılan extra aksesuarlar kullanım deneyimini törpülüyor. Kutudan çıktığı şekilde kullanın. Yıllardır 5s, 7 kullandım ve 12 minik kullanıyorum extra bir şey takmadım ne çizildi ne başka bir şey.
Tamamdır hocam yarın vatanda deneyeceğim

Attığım resimlere baktın mı hocam puslu çekimler normal mi

Akşam karanlıkta veya kötü ışıkta düzgün fotoğraf çekecek bir telefon yok. Şu kadar megapiksel bu kadar iyi kameralı telefon diye sattıklarıda çekemez. O kadar dar alana o kadar özelliği verimli sığdıramazlar. Ya zoom yapamazsın, ya diyafram değişenezsin yada elektronik aydınlatma(ıso) kötüdür. Kısaca zaten beklentini bir seviyede tutman gerekiyor. Kralının bile çekeceği fotoğraf belli. İlla kamerada bir şey var mı yok mu merak ediyorsan bu akşam karanlıkta çekim süresini uzatıp sabit bir noktadan çekim yapmayı deneyebilirsin. Elinle değil. Sarı ışık altında lamba ve kameraların frekansları uymadığı için yetersiz ışık fotoğrafı çöp ediyor. Bazı beyaz ışıklarda kamerada titreme görünmesine neden oluyor. Ama arkadaşlarında dediği gibi koruyucuyu çıkar. 100 dolarlık kamera camının önüne 5 dolarlık plastik cam taktırıyosun.

@ekndmn Açıklamak istediğim bu değildi kusura bakmayın hocam iki adet aynı yerden aynı iPhone modelleri ile resim çektik ve sonuçlar bu bunun sebebi koruyucu olabilir mi diye sormuştum canlı olan yeni aldığı 11 soluk buğlu köşeli duran benim cihazım

Dosya Ekleri

• BACA1DE1-ECBE-4C67-8789-F01928ADAD75.jpeg
    BACA1DE1-ECBE-4C67-8789-F01928ADAD75.jpeg
    84,3 KB · Görüntüleme: 82
  • 453FF9E3-FED5-49E3-8256-760AE21AC256.jpeg
    453FF9E3-FED5-49E3-8256-760AE21AC256.jpeg
    71,1 KB · Görüntüleme: 70
@ekndmn Açıklamak istediğim bu değildi kusura bakmayın hocam iki adet aynı yerden aynı iPhone modelleri ile resim çektik ve sonuçlar bu bunun sebebi koruyucu olabilir mi diye sormuştum canlı olan yeni aldığı 11 soluk buğlu köşeli duran benim cihazım
Evet bu sorunun nedeni kamera koruyucu. Koruyucuyu sökmek istemezseniz ekran temizleyici aprey ve bezler var. Kamera için satılanları alıp kullanabilirsiniz. Koruyucu sökülmesine rağmen bir değişiklik olmazsa muhtemelen telefon buharlı bir ortamda kalmış olabilir ve direkt olarak telefon içerisinde oksitlenmeye kadar neden olabilecek sıkıntılarda yaşanmış olabilir. O yüzden ertelemeden önce bir koruyucuyu temizleyin dediğim gibi düzelme olmazsa koruyucuyu söküp birde kamerayı temizleyin. Eğer yine durum aynıysa telefoncuya gitmeniz gerekmekte. Ve maalesef düşükte olsa yazdığım son durum yaşanmışsa ilerleyen süreçte kameradan daha büyük sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı