iPhone 11 ön kamera sorunu

jerrykerim

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Temmuz ayında aldığım iPhone 11'den gayet memnunum. Ancak son zamanlarda diğer arkadaşlarımın iPhone 11 telefonlarının ön kamera çekimlerine baktığımda kendimde bir sorun olduğunu düşünmeye başladım.

Benim ön kameramda ışıklı yerlere tuttuğumuzda ışık patlamaları varken arkadaşlarda yoktu.
Ön kamera ile çekim yaptığımda netlik düşük. Arkadaşlarınkine baktığımda ise biraz daha net. Bariz fark yok ama dikkatli bakan farkı görür.
Cihazım hiç düşmedi ve 4 aylık.

Ayrıca ekran Full parlaklık, true tone, o an için düşük güç modları kapalı vs ayarları aynıyken iki ekran yan yana olanda da benim ekran çok hafif daha açık tonlarda veriyor. Telefon direkt teknoloji marketten alındı. Kontrollerimde de orijinal ürün kayıtları var.

İki cihaz da iOS 15.1 olmasına rağmen kamera ayarlarına baktığımızda arkadaşınkinde ek bir ayar daha gözüküyor. Bende yok. Ekran görüntülerini atıyorum.
Tamam yaşadığım sorun bu ayardan kaynaklı değil de yazılım ile ilgili iki aynı model ve iOS sistemli cihazda farklılık mı var? Bende bu görünen şey de yoksa acaba bilmediğim ne ayarım eksik? Konu hakkında sizler neler önerirsiniz?

telefon 1.png

telefon 2.png

O ayarı başka bir menüden açabiliyorduk nereden izlediğimi hatırlamıyorum ama biraz araştırırsanız bulabilirsiniz.
Buldum :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O ayarı başka bir menüden açabiliyorduk nereden izlediğimi hatırlamıyorum ama biraz araştırırsanız bulabilirsiniz.
Buldum :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkür ederim dostum ama konumuz cihazlar arasında da ufak farklılıklar olabilmesi. Ön kamera sorunumuz için karşılaştırma yaparken ayarlarda bile fark bulduk ki demek ki aynı model cihazlar arası fark olabiliyormuş. Garibimize gitti tabii. Benim gibi ekran farkını yakalayan bir arkadaş daha vardı o da konu açmış 2019'da :). Ama teşekkür ederim video için en azından canlı metni açtım :D

Teşekkür ederim dostum ama konumuz cihazlar arasında da ufak farklılıklar olabilmesi. Ön kamera sorunumuz için karşılaştırma yaparken ayarlarda bile fark bulduk ki demek ki aynı model cihazlar arası fark olabiliyormuş. Garibimize gitti tabii. Benim gibi ekran farkını yakalayan bir arkadaş daha vardı o da konu açmış 2019'da :). Ama teşekkür ederim video için en azından canlı metni açtım :D

En azından bir işe yaradı.:)

Yeni konular

Geri
Yukarı