iPhone 11 ortalama ekran süresi nedir?

Unstanger

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhabalar iPhone 11 marka telefonumun şarjı hızlı gidiyor gibi, ekran süresini tam anlamıyla incelemedim fakat 6 7 saat gibi olduğunu söyleyebilirim. Farklı yerlere baktığım zaman ortalama 9 saat ekran süresi deniyor. iPhone 11 kullanan arkadaşlar ne kadar ekran süresi aldıklarını net bir şekilde yazabilirler mi acaba, bu değerler bana normal gelmedi çünkü(telefonu alalı 4 gün oldu, pil salığı %100)

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonu sabah alıyorum şarjdan, gün boyu şarjı yetiyor. Ama telefonu her zamanki gibi şarj etmezsem hemen şarjı bitiyor. Şöyle ki her zaman yatmadan şarja takarım, sabah aynı saatte alırım. Yani aynı saatte şarja takıp aynı saatte şarjdan çıkarmak çok önemli onu fark etmiş oldum. Telefon kendisini ona göre ayarlıyor ve şarjı ona göre dolduruyor.

Telefonu sabah alıyorum şarjdan, gün boyu şarjı yetiyor. Ama telefonu her zamanki gibi şarj etmezsem hemen şarjı bitiyor. Şöyle ki her zaman yatmadan şarja takarım, sabah aynı saatte alırım. Yani aynı saatte şarja takıp aynı saatte şarjdan çıkarmak çok önemli onu fark etmiş oldum. Telefon kendisini ona göre ayarlıyor ve şarjı ona göre dolduruyor.
Dediğini bir kaç gün deneyeceğim ve sonuç değişirse buraya yazacağım,eğer ki devam ederse sorun olduğundan emin olduğum zaman,garantiye yollayacağım

2-3 saat kullanıma bağlı olarak esneyebilir gayet normal. Pil sağlığını korumak için %20 ile %80 arasında şarj et 20 altına düşürme 80 üstüne de çıkarma. İyileştirilmiş pil şarjı mı ne öyle bir özellik var onu aktif edersen belli bir süre şarjdayken %80'i geçmez. Dert edecek bir şey yok yani.

Haftalık ortalama ekran sürem 3 saat 25 dakika civarı ve genelde 2 günde bir şarj ediyorum. Mümkün olduğunca %80 üstüne çıkmıyor ve %20 altında düşmüyorum. Şarj gayet iyi gidiyor. Gereksiz şeyleri kapatıyorum haliyle şarjım çok sömürülmüyor. (Pil sağlığım %100)

Öncelikle yüzde 80 üzerine çıkmama durumu bir şehir efsanesidir. 100’e kadar doldurmanın bir zararı yok. İkincisi 7-8 saat ekran süresi almak normaldir 11 ile. Ekranı 720p ve işlemcisi de verimli olduğu için yüksek miktar ekran süresi almak mümkün.

Öncelikle yüzde 80 üzerine çıkmama durumu bir şehir efsanesidir. 100'e kadar doldurmanın bir zararı yok. İkincisi 7-8 saat ekran süresi almak normaldir 11 ile. Ekranı 720p ve işlemcisi de verimli olduğu için yüksek miktar ekran süresi almak mümkün.

Şehir efsanesi olduğunu düşünmüyorum zira öyle olsa Apple mühendisleri ve yazılımcıları iyileştirilmiş pil şarjı diye bir özellik koymazlardı. Bu özellik sayesinde telefonu %80'e kadar şarj edip üzerine çıkartmıyor. Bu özellik pilin eskimesini yavaşlatıyor. Daha az şarj gitmesine yardımcı olmuyor.

@Thermes Efsane değil gerçek ancak o kadar da önemli değil, iPhone alanlar tabii ki 5-6 sene ya da daha fazla kullanabiliyorlar güncelleme desteği yüzünden ve onlar için bu kurala uymak mantıklı. 0-100 yapmak 2 sene sonrasında pil sağlını cidden düşürür. 20-80 de neredeyse 0 yıpranma oluyor ve bu da abartı bence. 10-90 hem çok daha iyi pil performansı sağlar hem de sağlığını 4-5 sene iyi korur. 20-80 neredeyse ömürlük çünkü :D

Şehir efsanesi olduğunu düşünmüyorum zira öyle olsa Apple mühendisleri ve yazılımcıları iyileştirilmiş pil şarjı diye bir özellik koymazlardı. Bu özellik sayesinde telefonu %80'e kadar şarj edip üzerine çıkartmıyor. Bu özellik pilin eskimesini yavaşlatıyor. Daha az şarj gitmesine yardımcı olmuyor.
İyileştirilmiş pil şarjı kullanıyorum 100e kadar oluyor şarj? Zaten o özelliğin amacı 100’e kadar şarj etmemek değilki. Şarj etme alışkanlığına göre şarjı belli oranda doldurup sonra telefonu şarjdan çıkarma sürenize yakınken 100’e dolduruyor telefonu.

Geri
Yukarı