iPhone 11 pil sağlığı düşüşü normal midir?

ertankk

Centipat
Daha fazla  
Merhaba iPhone 11'i 2 Ekim 2021 tarihinde satın aldım yani yaklaşık artık 11 ay oldu ve pil sağlığım an itibarıyla %89'a düştü. Telefonumu aldığımdan beri kesinlikle orijinal olmayan bir kablo veya bir adaptör ile şarj etmedim. Aldığım 18 wattlık hızlı şarj ile kullandım. Genellikle bir günde %100'lük bir kullanım yapıyorum. Oyun çok oynamam genellikle sosyal medya ve YouTube'yi kullanmaktayım. Çoğunlukla %20 ile %80 arasında kullanım yapıyorum ve şarjdaykende ara sıra biraz da olsa kullandığım oluyor. Aldığımdan beri 14.8.1 ile kullanıyordum fakat 1-1.5 ay önce iOS 15.6'ya güncelledim ondan sonra daha hızlı düşmeye başladı pil sağlığı sizce 11 ayda %89 normal mi? Bu arada pil döngüsü şu an 306. şimdiden teşekkürler iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu arada bilgi güncellemesi yapmak istiyorum. Bu mesajı yazdığımda pil sağlığım %89 di şuan %88 ve 2 haftadır burada kaldı ios 15e geçtiğimden beri 1 buçuk aylık süreçte %94’lerden düşmüştü. Bugün apple desteği aradım böyle böyle dedim uzaktan telefonuma bağlandı yardımcı olan arkadaş ve herşey normal görünüyor zorlu centere de gitseniz nenim dediklerimi söylecekler dedi. 11 aylık kullanıma göre %88 pil sağlığının normal olduğunu söyledi ve bazen pil sağlığının takılı kaldığını ve sürüm yükseltince kendine geldiğini ani düşüşün ondan olabileceğini söyledi bende ios 16 ya geçiş yaptığımda yine aynısı olursa ne olacak dedim o da bana muhtemelen birdaha böyle birşey olmaz ama yine aynısı olursa bu sefer bataryada bir sorun olabileceğini ve servis kaydı garanti kapsamında açılabileceğini söyledi. İyi forumlar :)

Yeni konular

Geri
Yukarı