iPhone 11 pili hızlı bitiyor

Ben de iPhone 11 kullanıyorum ve pil sağlığım %92 ancak son birkaç güncellemeden sonra şarjın biraz daha hızlı bittiğini fark ettim. Özellikle 14.4'ten sonra fark edilebilir bir şekilde kötü batarya performansı var. Sorunun telefondan değil güncellemelerle alakalı olduğuna inanıyorum. Daha sonra gelecek güncellemelere göre durumu değerlendirmeniz iyi olur diye düşünüyorum.

Ben de iPhone 11 kullanıyorum ve pil sağlığım %92 ancak son birkaç güncellemeden sonra şarjın biraz daha hızlı bittiğini fark ettim. Özellikle 14.4'ten sonra fark edilebilir bir şekilde kötü batarya performansı var. Sorunun telefondan değil güncellemelerle alakalı olduğuna inanıyorum. Daha sonra gelecek güncellemelere göre durumu değerlendirmeniz iyi olur diye düşünüyorum.

Hocam iPhone 7'den geçtim benim şöyle düşüncem var iOS 14 final sürümü genele kadar güncelleme yapacağım ondan sonra telefon hard format atıp kuracağım daha da güncelleme yapmak istemiyorum telefona zarar bence sizce mantıklı mı?

İyi bir değer. Ne demek rica ederim.

Hocam iPhone 7'den geçtim benim şöyle düşüncem var iOS 14 final sürümü genele kadar güncelleme yapacağım ondan sonra telefon hard format atıp kuracağım daha da güncelleme yapmak istemiyorum telefona zarar bence sizce mantıklı mı?

Evet, doğru. Her güncellemeden sonra "spotlight indexing" yapıyor telefon. Muhtemelen bir iki gün içerisinde düzelir.

Hocam bir de iPhone 11 için iOS 14.5 batarya kalibresi gelmiş sadece iPhone 11 modellere özel bilginiz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Bence hiç gerek yok böyle şeylere. Ancak işinizi sağlama almak istiyorsanız yapabileceğiniz en mantıklı hareket güncelleme çıktıktan sonra bir süre beklemek olacaktır. Bu sürede diğer kullanıcıların nasıl bir deneyim aldıklarını değerlendirebilirsiniz. Sorun olmadığına kanaat getirirseniz güncelleyebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de iPhone 11 var iOS 13.7 de kullanıyorum. Neden sürekli güncelleme yapıyorsunuz onu anlamıyorum. Pil konusuna gelirsek %20 de tak %80 de çek bunlar hurafe. Bu kadar takılmayın pil, hiçbir şekilde özenli kullanmama rağmen 10 ay boyunca %100 kaldı pil ömrüm. Dikkat edenlere kıyasla benimkisi inmedi :) zaten cihazının garantisi de var. Garanti sonuna doğru verirsiniz sıfır batarya takarsınız olur biter.

Merhaba.

Merhabalar arkadaşlar dün sıfır iPhone 11 aldım ve fabrikadan iOS 14.4 ile geldi kurulumunu yaptım kullandım bir süre PUBG falan oynadım şarjı falan her şey iyiydi sabah 5-6 gibi telefonda güncelleme var mı diye baktım iOS 14.6 güncelledikten sonra pilim hızlı bitiyor iOS 14.4 göre nasıl düzeltebilirim?
Kısaca dün iPhone 11 aldım iOS 14.4 sürümü vardı bende geceleyin 14.6 güncelledikten sonra pil sanki daha hızlı gidiyor nasıl çözebilirim?

Merhaba dostum aynı sorunu 2 güne yakındır yaşıyorum bende yeni 14.6 güncellemesine geçtim ve telefonum daha 2 haftalık bile olmadı yani ve aşırı şekilde bir batarya tüketimi yaşıyorum 4.30 5 saatte yakın bir dilimde % 50 şarj gitmesi hiç normal değil ve genel olarak Twitter ve Instagram kullanan bir insanım % 60 - 80 Twitter. Bende aşırı sinir oldum bakalım ne olacak yorumlarda okuduğumuz gibiyse birkaç güne düzelir inşaAllah.

Hocam internette bir şey gördüm doğru mu güncelleme yaptıktan sonra cihazın pilin eskiye göre hızlı bitmesi normalmiş bu durum 48 saat içinde eski haline dönüyor diyorlar parçalar o yazılım sürümüne adapte oluyormuş doğru mu bu bilgi?

Pil temiz hocam bu sıkıntı telefonu güncelledikten sonra çıktı ortaya.

Hocam telefon yeni kullandımya daha %100'den 0 bitirmedim hiç eksik çıkar bence.
Pil sağlığı kaç?

iPhone 11 kullanıyorum sana tavsiyem her güncellemeyi iTunes üzerinden yapman. Benim yöntemim şöyle; cihazı yedekledikten sonra sıfırlıyorum ve PC ile ITunes'e baglanıp cihazı güncelliyorum bu yöntemle 1 senedir en ufak bir sıkıntı yaşamadım. Pil saglıgım %100 %10'luk bir pil kullanımın da 1 saat 45 dakika civarı ekran süresi alıyorum. Sorununa gelecek olursak cihaz her güncellemeden sonra kendisini tekrar kalibre ediyor yani güncelleme yapıldıktan sonra çıkan veriler çok dogru degil üzerinden 2-3 gün geçmesini bekleyin ve durumu tekrar kontrol edin. Sana bir diger tavsiyem ise cihazı güncellememezlik yapmaman çünkü önemli güvenlik açıkları güncellemelerle düzeltiliyor eger cihazını güncellemez isen bunlardan mahrum kalırsın.

iPhone 11 kullanıyorum sana tavsiyem her güncellemeyi iTunes üzerinden yapman. Benim yöntemim şöyle; cihazı yedekledikten sonra sıfırlıyorum ve PC ile ITunes'e baglanıp cihazı güncelliyorum bu yöntemle 1 senedir en ufak bir sıkıntı yaşamadım. Pil saglıgım %100 %10'luk bir pil kullanımın da 1 saat 45 dakika civarı ekran süresi alıyorum. Sorununa gelecek olursak cihaz her güncellemeden sonra kendisini tekrar kalibre ediyor yani güncelleme yapıldıktan sonra çıkan veriler çok dogru degil üzerinden 2-3 gün geçmesini bekleyin ve durumu tekrar kontrol edin. Sana bir diger tavsiyem ise cihazı güncellememezlik yapmaman çünkü önemli güvenlik açıkları güncellemelerle düzeltiliyor eger cihazını güncellemez isen bunlardan mahrum kalırsın.

Dostum benim cihazım 1 aylık ve aşırı şekilde şarj tüketimi var yani 7 saat aktif kullanım da yüzde 20'ye düşüyor ve Twitter ağırlıklı kullanıyorum Instagram 1 saat falan anca var.

Yeni konular

Geri
Yukarı