iPhone 11 portre çekimi 1x yapıyor

201189

Kilopat
Merhabalar, bugün iPhone 11 satın aldım. Cihazın her şeyini beğendim fakat portre kısmı ile ilgili sorum olacaktı. Normal fotoğraf ve portre kısmı aynı yakınlıkta gözüküyor. Yani portre kısmında ufak bir Zoom yapması gerekli ama 1X çekim yapıyor. Bu bir sorun mu yoksa ben mi yanlış biliyorum?

253BEE43-2100-4E5E-BF55-A7AC97E5BB3F.jpeg

ACE3A061-5437-43DE-A1AD-39BC69503BB4.jpeg

Portre modunda sol aşağıda 1X ile 2X arasında geçiş yapabileceğiniz bir buton olması gerek yanlış hatırlamıyorsam.

81D80670-1BAC-47C1-9AED-883543808D4A.png

Baktım ama öyle bir ayar göremedim. YouTube üzerinden baktığımda kimisi Zoom'lu portre çekebiliyor kimisi benim bahsettiğim gibi 1X portre çekiyor.

Eki Görüntüle 931557

Baktım ama öyle bir ayar göremedim. YouTube üzerinden baktığımda kimisi Zoom'lu portre çekebiliyor kimisi benim bahsettiğim gibi 1X portre çekiyor.
Hmm, olması lazım diye biliyorum. "Uzaklaşın" yazısının hemen üstündeki sarı butona bastıktan sonra tekrar sol alta bakın, çıkması gerek.

Hmm, olması lazım diye biliyorum. "uzaklaşın" yazısının hemen üstündeki sarı butona bastıktan sonra tekrar sol alta bakın, çıkması gerek.

087DDE31-1AB7-4ADA-AB16-5DAA351626A8.png

Apple sitesinde net bir model belirtmemiş. Bazı cihazlarda bu özellik var demiş. Benim cihazım düz iPhone 11, Pro ve Promax'de bu seçenek gözüküyor.

Portre modunda sol aşağıda 1X ile 2X arasında geçiş yapabileceğiniz bir buton olması gerek yanlış hatırlamıyorsam.
Eki Görüntüle 931593

Apple sitesinde net bir model belirtmemiş. Bazı cihazlarda bu özellik var demiş. Benim cihazım düz iPhone 11, Pro ve Promax'de bu seçenek gözüküyor.
o telefoto kameraya sahip iphonelarda oluyor iphone 11de telefoto yok o yüzden 1x butonuna basınca 0.5x yani geniş açıya geçer ve portrede herhangi bir zoom yapamaz

Cihazında sorun yok, bende iphone 11 kullanıyorum. Bu dediğin olay pro serilerinde var. İphone 11 de yok. Hatta pro serilerinin portre modunda 2x yapmasını beğenmiyorum çünkü biraz daha karıncalı çıkıyor ve zoom yaptığı için sallamamaya daha çok dikkat etmen gerekiyor.

Cihazında sorun yok, bende iPhone 11 kullanıyorum. Bu dediğin olay Pro serilerinde var. iPhone 11 de yok. Hatta Pro serilerinin portre modunda 2X yapmasını beğenmiyorum çünkü biraz daha karıncalı çıkıyor ve Zoom yaptığı için sallamamaya daha çok dikkat etmen gerekiyor.

Evet hocam 1 ay önce konuyu açtığım gün internetten bakmıştım, telefoto lens mevcut değilmiş. Aslında yazılım ile 2X olmasa da 1.5X ana kameradan destek verebilirler portre moduna. Gerçi o zamanda Pro modellerine yönelen olmazdı sanırım.
O telefoto kameraya sahip IPhone'larda oluyor iPhone 11'de telefoto yok o yüzden 1X butonuna basınca 0.5X yani geniş açıya geçer ve portrede herhangi bir Zoom yapamaz.

iPhone 11 özellik bakımından güzel bir cihaz ama optik zoom olmaması biraz can sıkıyor. Aklımda hala iPhone XS Max alsam çok şey kaybeder miyim acaba diye bir belirsizlik var.

Yeni konular

Geri
Yukarı