iPhone 11 Pro için 64 GB hafıza yeterli mi?

MerTTF

Decapat
Arkadaşlar Temmuz ayı gibi YD 11 Pro modelini alacağım. Telefonda param 64 GB hafızaya yetiyor ve zorlasam bile param 256 GB olan modele yetişmiyor. Fazla fotoğraf ve video ile işim yok maksimium 400-500 fotoğraf ve 40 50 video olur onda da iCloud vs dert etmiyorum. Gündelik uygulamaların fazla olup 4 5 tane de oyun olacağını düşünürsek sizce bu hafıza bana yeterli midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Günümüz koşullarında 64GB çok yeterli gelmez gibi. Daha üst seçeneklere yönelebilirsen tavsiyem o olur tabii ki. Uzun vadeli düşündüğüm için bunu söylüyorum.

Fazla fotoğraf ve video ile işim yok maksimium 400-500 fotoğraf ve 40 50 video olur onda da iCloud vs dert etmiyorum.
400-500 fotoğraf ve 40-50 video ile 15 GB ancak gider. Tabii videoların uzunluğuna ve çözünürlüğüne bağlı (Ben daha stabil olduğu için XS'te 4K yerine 1080p kullanıyorum) 25-30 GB de olabilir ama 64 GB yeterli olur.

Günümüz koşullarında 64 GB çok yeterli gelmez gibi. Daha üst seçeneklere yönelebilirsen tavsiyem o olur tabii ki. Uzun vadeli düşündüğüm için bunu söylüyorum.

Maalesef Apple'ın satış kurnazlığı yüzünden 128 GB koyulmamış. 11 de var ama 11 Pro ve Pro Max modellerinde 128 yok olsaydı 128'di istediğim ve alacağım zaten. 256 ya da param yetmiyor maalesef ki.
400-500 fotoğraf ve 40-50 video ile 15 GB ancak gider. Tabii videoların uzunluğuna ve çözünürlüğüne bağlı (Ben daha stabil olduğu için XS'te 4K yerine 1080p kullanıyorum) 25-30 GB de olabilir ama 64 GB yeterli olur.
Umarım yeterli olur yerine göre bende 4k ile 1080p arası değiştirmem gereken durumlar olacaktır. Sadece fazla uygulamaya ihtiyaç duyduğum için kafam karışıyor.

Umarım yeterli olur yerine göre bende 4k ile 1080p arası değiştirmem gereken durumlar olacaktır. Sadece fazla uygulamaya ihtiyaç duyduğum için kafam karışıyor.
Yeterli olur hocam. Bende XS 64 GB var. 4000 fotoğraf ve 300'e yakın video var. Ayrıca, dolu uygulama var. Uygulama sayısına bakıp editlerim yorumu müsait olunca.

Edit: 44 uygulama varmış. Hala 5 GB kullanılabilir alan var.

@MerTTF en kötü ihtimalle 50GB'lık iCloud alıp fotoğraflarımı iCloud üzerinde depola dersiniz. Kaldı ki bu kötü bir özellik değil bence en iyi özelliklerden birisi.

Bir ton para döküp de hala 2015'ten kalma 64 GB almak saçmalık bence. Eğer çok fazla fotoğraf, video ve uygulamanız varsa hata olur benim fikrim.

Yeni konular

Geri
Yukarı