iPhone 11 Pro vs iPhone XS

karuB_official

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Evet, yaklaşık 5-6 yıldır kullandığım 5S'ime hafıza yetersiz gelmesi ve telefonun bazen SIM yok hatası, sessize alma tuşunun, home butonu ve arka kamera ve flaşımın çalışmaması gibi nedenlerden dolayı veda etme vaktim geldi. Yaklaşık 6 aydır yeni telefon arayışındayım. Bu iki modeli düşünüyorum çünkü hem bütçeme uygun hem de çok büyük ekran boyutuna sahip olmamalarından dolayı bu iki modeli gözüme kestirdim. Bütçem ise 6300-6500₺ civarında ve 2. el almayı düşünüyorum.

1- iPhone 11 Pro 64 GB Space Gray (Uzay Grisi). Yaklaşık 15 aylık bir cihaz ve yurtdışı ürünü. Bir tanıdığımda bulunmakta. 430 € istiyor ve hiçbir kusuru yok. Anlaşıp 2006₺ kadar da kayıt ücretini de hesaba katarsak 6300₺ civarına mal oluyor.

2-iPhone XS 64 GB Space Gray (Uzay Grisi). Türkiye cihazı ve hiçbir sıkıntısı yok. Yaklaşık 6200-6350₺ istiyor.

Kafama takılan tek şey 64 GB hafızanın yetip yetmeyeceği. Öyle çok fotoğraf veya veri saklamıyorum. Maksimum galerimde ise 2300 tane fotoğraf var. Bir kısmını bilgisayara aktardım ve çok fotoğraf çeken birisi değilim. Sizce hangisi almalıyım ?

Bonus: iPhone XR 64 GB White (Beyaz). Tanıdık bir telefoncuma ait. Hafızası yetmediğinden satıyor ve cihaz yaklaşık 3 aylık. 5900₺ istiyor ve faturasını da vereceğini söyledi.

Yurt dışı cihazının kayıt işleminde kullanılan pasaportun sahibinin sahip olduğu simle çalıştığını biliyosunuzdur diye düşünüyorum. Yani ilerleyen süreçte telefonu satmak isteseniz normal 2. ellerden daha düşük fiyata koymanız lazım. Gelecek için iPhone 11 sıkıntı ama satmam dibine kadar benimle devam eder dersen tabii ki de iPhone 11. ama Türkiye çıkışlı 2.el 6200 -65000 TL bandından telefon da bulabilirsin.

Yurt dışı cihazının kayıt işleminde kullanılan pasaportun sahibinin sahip olduğu simle çalıştığını biliyosunuzdur diye düşünüyorum. Yani ilerleyen süreçte telefonu satmak isteseniz normal 2. ellerden daha düşük fiyata koymanız lazım. Gelecek için iPhone 11 sıkıntı ama satmam dibine kadar benimle devam eder dersen tabii ki de iPhone 11. ama Türkiye çıkışlı 2.el 6200 -65000 TL bandından telefon da bulabilirsin.
Teşekkür ederim. Zaten biliyorum ve bunları da göz önünde bulunduruyorum. Mesela 11 Pro'nun 2. el fiyatı 6500-6750₺'ye bulunabilirken 2. El yurtdışı ürünü Türkiye'de 6000-5500₺ (belki de daha düşük fiyata) bandına bulunabiliyor.

128 altının alınmaması gerektiğini düşünüyorum. Bu kadar güçlü telefon alıp 64 GB almak çok saçma. Ve 11 Pro diyorum ben de.

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Bu arada tanıdıktaki 11 Pro' nun camında çizikler vardı. Başka bir cihaz bulduk ve 256 GB 450€'ya. Allah'ın izniyle 1.5 hafta sonra elime geçecek. Geçince haber veririm.

Geri
Yukarı