iPhone 11 şarj başlıgı aşırı ısınıyor

Benim iphone'umun da aynı şekilde şarj başlığı çok ısınıyordu büyük ihtimalle normal bir durum değil fakat çözümü kısmi şekilde şöyle çözdüm;
1- Telefonunuzu şarj ederken kılıfı varsa eğer çıkartın.
2- Şarj ederken işlemciyi yoran oyunları oynamayın veya işlemleri yapmayın.
3- Güç modundayken kesinlikle şarj etmeyin (çok fark ediyor, hem de pil sağlığını olumsuz etkiliyor.)
4- Taktığınız priz ara kabloysa bunun da etkisi olduğunu gözlemledim. Mümkünse ara kablo kullanmadan şarj etmeye dikkat edin.

Tamamen ısınmasını elbette önlemez ancak 4 maddeyi uygularsanız, el yakacak seviyeye ulaşmayacağını düşünüyorum.

Benim iphone'umun da aynı şekilde şarj başlığı çok ısınıyordu büyük ihtimalle normal bir durum değil fakat çözümü kısmi şekilde şöyle çözdüm;
1- Telefonunuzu şarj ederken kılıfı varsa eğer çıkartın.
2- Şarj ederken işlemciyi yoran oyunları oynamayın veya işlemleri yapmayın.
3- Güç modundayken kesinlikle şarj etmeyin (çok fark ediyor, hem de pil sağlığını olumsuz etkiliyor.)
4- Taktığınız priz ara kabloysa bunun da etkisi olduğunu gözlemledim. Mümkünse ara kablo kullanmadan şarj etmeye dikkat edin.

Tamamen ısınmasını elbette önlemez ancak 4 maddeyi uygularsanız, el yakacak seviyeye ulaşmayacağını düşünüyorum.
Teşekkürler. Faydalı bilgiler verdiğin için. 1 hariç diğerleri normal, şarj sırasında oyun oynamam vs işlem yapmam. Direkt prize bağlı , ara kablo kullanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı