iPhone 11 vs 12

Merhaba, yurt dışı telefon alacağım. iPhone 11 7200, iPhone 12 ise 9700 civarlarında. Sizce bu fiyat farkını hak ediyor mu? Benim düşüncem iPhone 11 alıp ikinci el temiz bir Air pods Pro alıp kullanmak. Sizin fikriniz nedir, telefon konusunda öneride bulunabilir misiniz?
12 Kullanıyoruım daha hafif ve OLED ekrana sahip olduğu için siyahları direkt siyah gibi gösteriyor. 11 çok eskidi bana göre , 12 almanız daha mantıklı. Ekran ve yeni kasası ile alınır.

Kesinlikle ediyor fakat bence az daha koyup 13 alın. Eğer 12 alabiliyorsanız da dediğim gibi kesinlikle fiyat farkına değiyor, sadece OLED ekran için bile o fark verilir İphone'lerde.

iPhone 12 fiyatına göre iyi iş çıkartır. Diğer hocalarımızın ve arkadaşlarımızın deneyimiyle 12 sizi belli bir süre çok iyi götüreceğine eminiz.

Merhaba, yurt dışı telefon alacağım. iPhone 11 7200, iPhone 12 ise 9700 civarlarında. Sizce bu fiyat farkını hak ediyor mu? Benim düşüncem iPhone 11 alıp ikinci el temiz bir Air pods Pro alıp kullanmak. Sizin fikriniz nedir, telefon konusunda öneride bulunabilir misiniz?

iPhone 12 alın bence.

Siz bilirsiniz. Aşağıya temel farklarını yazdım siz karar verirsiniz.

iPhone 11iPhone 12
4G destekli5G destekli
Dolby vision HDR video kaydı
A13 bionic çipA14 bionic çip
Magsafe verimli değilmagsafe daha verimli
LCD ekranOLED ekran
HDR teknolojisi
30 dakikaya kadar maksimum 2 metre derinliğe kadar su geçirmez30 dakikaya kadar maksimum 6 metre derinliğe kadar su geçirmez
Ön kamerada Gece modu ve Deep Fusion özelliği yokön kamerada gece modu ve Deep Fusion var
Video oynatma: 17 saate kadar

Online video izleme: 10 saate kadar

Ses çalma: 65 saate kadar
Video oynatma: 17 saate kadar

Online video izleme: 11 saate kadar

Ses çalma: 65 saate kadar
Geniş kamera: ƒ/1.8 diyafram

Ultra Geniş kamera: ƒ/2.4 diyafram
Geniş kamera: ƒ/1.6 diyafram

Ultra Geniş kamera: ƒ/2.4 diyafram
Daha ağır bir telefon daha hafif bir telefon
Ceramic Shield ön yüzey