iPhone 11 vs iPhone 13

admrc61

Kilopat
Makaleler
3
Selam arkadaşlar,

2018 yılından beri iPhone 7 Plus kullanıcısıyım. Telefon artık benim kullanım amacından dolayı vadesini doldurmuştur. Kasım ayında askere gitme planım mevcut bu durumdan dolayı askere gitmeden önce yeni bir telefon alıp askerden geldikten sonra telefon alma uğraşına girmek istemiyorum.

iOS telefonları incelediğimde 2 farklı model arasında kalıyorum IP 11 ve IP 13.

Fiyat bakımından IP 11 işime geliyor fakat telefon 3 sene önce çıktığından dolayı pek geleceğe yatırım olmuyor maalesef.

Uzun vade bakımından ise IP 13 mantıklı geliyor fakat fiyat konusunda beni bir tık zorlayabilir gibi.

IP 12'e hiç girmiyorum çünkü fiyat bazında IP 13 ile arasında çok bir fark bulunmuyor.

Sizce ne yapmalıyım? Hangi modeli almalıyım? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar,

2018 yılından beri iPhone 7 Plus kullanıcısıyım. Telefon artık benim kullanım amacından dolayı vadesini doldurmuştur. Kasım ayında askere gitme planım mevcut bu durumdan dolayı askere gitmeden önce yeni bir telefon alıp askerden geldikten sonra telefon alma uğraşına girmek istemiyorum.

iOS telefonları incelediğimde 2 farklı model arasında kalıyorum IP 11 ve IP 13.

Fiyat bakımından IP 11 işime geliyor fakat telefon 3 sene önce çıktığından dolayı pek geleceğe yatırım olmuyor maalesef.

Uzun vade bakımından ise IP 13 mantıklı geliyor fakat fiyat konusunda beni bir tık zorlayabilir gibi.

IP 12'e hiç girmiyorum çünkü fiyat bazında IP 13 ile arasında çok bir fark bulunmuyor.

Sizce ne yapmalıyım? Hangi modeli almalıyım? Teşekkürler.

Ne amaçla kullanacağınza bağlı. Günlük işler ve kamerası için iPhone 11 gayet yeterli. Ama size önerim iPhone 11 alacağınıza 2000 TL daha ucuz olan S22 128 GB alabilirsiniz.

Benim gibi sadece banka uygulamarından haricinde telefonumu elime almıyorum derseniz 11 ama diğer türlü oyun sosyal medya falan kullanımında 13 alınır ya da 12 de olabilir.
Bu arada ben aldığımda 11 7k idi şu anda 14 olmuş kesinlikle hakettiğini düşünmüyorum 13 alınır.

Son düzenleme:
Bir iPhone 11 kullanıcısı olarak birkaç gün içerisinde iPhone 13 almayı düşünüyorum. Tabii ki bütçe el verdiği sürece iPhone 13 daha doğru bir tercih ancak zorlanacaksanız iPhone 11 de alabilirsiniz. İleride bütçeniz el verdiğinde yükseltme yapabilirsiniz.

2018 yılından beri iPhone 7 kullandığınızı belirtmişsiniz. Yine uzun süreli bir kullanım olacaksa ve bütçeden yana da bir sıkıntı yok ise tercih kesinlikle iPhone 13 olmalı.

iPhone bir telefon değil yatırımdır. Para varsa 13 alırsın, telefonu kullanır kullanır üstünden yıllar geçmesine rağmen birim fiyat olarak daha üst bir fiyata, az bir enflasyon farkı zararıyla satarsın. 13 öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı